Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Poratkákat saját szemmel meg...

Poratkákat saját szemmel meg tudnám figyelni?

Figyelt kérdés

Én közelre tökéletesen látok, mert közellátó vagyok. Szerintem nincs olyan bogár, rovar, vagy akármi, amit kellő fény és terepviszonyok segítségével ne látnék, legalább mozogni, de poratkákat valahogy sose láttam még. De egyszerűen nem hiszem el, hogy olyan kicsik.


Például van ez a videó, ahol elvileg atkák mászkálnak a billentyűzeten:


https://www.youtube.com/watch?v=A2Ovj7PDLpA


Na, ha tényleg ekkorák az atkák, akkor nekem rohadtul látnom kéne őket, mert VICCEN KÍVÜL ha tized, vagy század ekkorák lennének, én akkor is látnám a saját szememmel. Ha ki se venném, mi az, de látnám, hogy mozog. A mozgást jól érzékeli a szem, még ha nagyon kicsi objektumokról legyen is szó. Azok az lények a videón egyáltalán atkák? Én sokkal sokkal kissebbnek képzelném őket, de még úgy is azt gondolom, hogy képes lennék érzékelni.



2017. okt. 13. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod, "Dust mite" az angol neve a poratkának.

[link]

Pont a hangya mellet van, szerintem kb. hangyaf..nyi lehet. :) Vagy hajszál-vastagságnyi.


Szerintem egy egyedet nem vennél észre az ágyban, talán sok fénynél ha tömegesen mozognának, de még úgy sem biztos.

2017. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A videón az lehet, hogy atka, de ezernyi faja létezik az atkáknak. Nem is írják ott sehol, hogy az valamilyen poratka lenne.
2017. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oo, na megnéztem a méretarányokat, ha tényleg akkora a poratka, akkor nekem simán látnom kéne a saját szememmel. Persze, nem a szőnyeg és az ágynemű rojtjai között, mert ott beleolvadnak a környezetbe, hanem mondjuk ahogy egy sima felületen másznak. Remélem találok majd.
2017. okt. 13. 15:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Valahol ott mellette van egy szürke kör, "smallest object visible to the naked eye", a szabad szemmel való láthatóság határa. Szóval nagyon határeset, de ha jó szemed van, ki tudja.
2017. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!