Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érc lehet ez?

Milyen érc lehet ez?

Figyelt kérdés

Minap találtam ezt az ércet, mágnes nem tapad hozzá ,viszont a fémkereső érzékeli. Súlya méretéhez képest elég nagy 260gramm

Erről lenne szó:

[link]

[link]

[link]

[link]

Előre is Köszönöm!



2017. okt. 22. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos választ nem tudok adni.

Főleg gyerekkoromban én is gyakran találtam ehhez hasonlót szén között. Értéktelen ónnak gondoltuk ezért ma már meg sincs. Vagy a Rába folyó mélykotrásakor a kavics között ezüstösen csillogó fémrögöket is találtam, amiből ma már szintén nincs meg egy se. Pedig utólag feltételezhető hogy akár platina is lehetett mivel nagyon mélyről származott.

Azt javaslom hogy határozd meg a sűrűségét és úgy már be lehet azonosítani. Mert azért jó tudni mi ez, nem biztos hogy közönséges ón hanem ritkább fém is lehet. Egy darabot folyadékba helyezel és a folyadék térfogatának növekedése mérhető. A tömege szintén pontosan megmérhető és máris megvan a sűrűsége. Vagy mégpontosabb ha egy darabot beolvasztatsz lánghegesztővel rendelkező lakatosnál hogy a fémtömeg belseje bizotsan ne tartalmazzon levegő zárványokat hanem tömör fém legyen. Így pontosabban meghatározható a sűrűsége.

Ha újra találnák a Rábában ezüstösen csillogó fémrögöt, én is gondosan meghatároznám a sűrűségét, illetve hogy pontosan milyen fém.

(Mára fémdetektoros aranyásóvá növekedett a gyerekkori hobbim, persze nem idehaza.)

2017. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így ránézésre nagyon hasonlít a galenitre.
2017. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!