Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tehetnéd, melyik földtörtén...

Ha tehetnéd, melyik földtörténeti időszakba utaznál vissza? És miért pont abba?

Figyelt kérdés

2017. okt. 30. 13:03
1 2 3 4
 1/36 Mojjo ***** válasza:
100%
Mezozoikum. Kell ezt magyarázni egyáltalán? :)
2017. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, elég egyértelmű és jó választás. Szereted a paleontológiát? :)
2017. okt. 30. 13:14
 3/36 anonim ***** válasza:

Bakker, én egy csomó mindent meg szeretnék nézni... legjobban talán a dinoszauruszok érdekelnek (naná), de szeretném megnézni a pleisztocéni emlős megafaunát... vagy talán egy kicsit korábban az eocén korban az óriás egysejtű foraminiferákat. Aztán mindig nagyon érdekeltek a trilobiták, meg az ammoniteszek is... szóval lenne még egy trip az palezooikumba is. És, ha már ott vagyunk, megnézném a ősi páfrány- és zsúrlóerdőket.


De ezek afféle nagyon amatőr, vizuális érdeklődést kielégítő utazások lennének. Az igazi tudományos megfejtést egy trip a kambrimi fajrobbanás idejére hozná. Az akkori élet még nagyon egyszerű volt, de a maga egyszerűségében sokkal nagyobb változatosságot hordozott, mint a mai élővilág. (Akkor alakult ki az összes ma is élő állat törzs, és minden bizonnyal számos egyéb legalább annyira különböző típusú élőlény élhetett, amik azonban utódok és fosszilis nyom nélkül kihaltak.)

2017. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Igen, szeretem. Azért nem lettem paleontológus, de ha épp ezzel kapcsolatos műsort találok, nem kapcsolok el, mint ahogy az ezzel foglalkozó könyveket sem dobom a sarokba, ha a kezem ügyébe kerülnek :)
2017. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Előre utaznèk kedves kèrdező, hogy láthassam mi az eredmèny.
2017. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Tislerics Máté ***** válasza:
Egyszer feltettem magamnak a kérdést, hogy mit tennék meg azért, hogy láthassak élőben egy igai hús vér dinoszauruszt. Pl. egy Brachiosaurus csordát, vagy egy T-Rexet... Hát elég elborult dolgok is beleférnének számomra. inkább nem részletezném! :D
2017. okt. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Tom Benko ***** válasza:
Mindegyikbe. Mennék a hadaikumba egy komplett biokémiai laborral. A prekambriumba, megnézni az ediacara faunát. Vajon a hallucinogenia vagy a dickinsonia. Esetleg a cyclomedusa - ha egyáltalán felismerhető lenne. Megnézném a kambriumi robbanást, a trilobitákat, az anomalocarist vagy a graptolitákat. Utána a devonban megnézném a tiktaalikot, az ősfákat, a konodontákat. A permben a dimetrodont, a coelophysist, a herrerasaurust vagy a lystrosaurust. Utána persze a dínókat. Triásztól a krétáig. Milyen színű lehetett a stegosaurus? Milyen hangja lehetett a velociraptornak? Volt-e tolla a tyrannosaurusnak? Aztán a közelebbieket - a terrormadarat, a kardfogú tigrist, a medvekutyát, a megafaunát. Meg az ősi emberféléket. Meg a dodót, a moát, a gliptodont, az európai oroszlánt.
2017. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Pombe ***** válasza:
100%

Hát, ha mindenképpen választani kellene, akkor abba a korszakba, ahol az élet keletkezett.


Bár a szívem szakadna meg, mert én is persze inkább a dinókat hesszelném meg.

2017. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Pombe: Megoldható. Visszamész az időgépbe beszállás időpontjára, máris ketten vagy, egyiktek beszállsz, és elmegy a választott korba, a másiktok pedig visszamész a beszállásotok időpontjára, és az egyiktek...
2017. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Pombe ***** válasza:
100%

@Tom!


Ohhh... Tökéletes! Már keresem is a DeLorean slusszkulcsát... hova az ördögbe hánytam...ej,ej.


Ja... és ha a dínókorban járok, ígérem, nagyon vigyázok arra, hogy ne lépjek egy pillangóra se. Ám ha netán a mostani világban valami nagyon hülye politikai vezetést látsz, akkor sajna, mégis elkalandozott a figyelmem... :(

2017. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!