Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik, ha fémion és...

Mi történik, ha fémion és tovább nem oxidálható központi atomot tartalmazó összetett ion vegyületének olvadékát elektrolizálom?

Figyelt kérdés
Pl. Na2SO4, Cu(NO3)2, K3PO4 olvadék elektrolízise. Mert ha az összetett ion központi atomja nem maximális oxidációs számú, akkor gondolom tovább oxidálódik az anódon, pl. a szulfition szulfátionná.

2017. nov. 3. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi történik? Hát hogy ilyenre fogyasztod el az áramot!
2022. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos - tapasztalatból írom, mert én magam is kísérleteztem elektrolízissel - általában a negatív ionból valami olyasmi keletkezik, ami reakcióba lép az anóddal, és tönkreteszi azt. Például, ha vizet elektrolizálok, akkor a hidrogén az kiválik a katódon, de az oxigén nem válik ki az anódon, mert gondolom eloxidálja azt. Ha sós vizet elektrolizálok, amely jobban vezeti az áramot, akkor se válik ki se oxigén, se klór. De ha olyan a pozitív elektródod, hogy azt mégsem tudja megtámadni, akkor gondolom a szulfát-ionból oxigén és kén-trioxid, a nitrátból oxigén és nitrogén-dioxid, a foszfátból pedig oxigén és foszfor-pentoxid válna ki. A negatívon meg maga a fém.
2023. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Találtam még valamit, igaz ez vizes oldatokra vonatkozik, nem olvadékra: "Összetett ionok esetében (SO4--,NO3-,PO4---)

Víz ad le elektront, és oxigéngáz fejlődik."

Forrás: [link]

Ezzel egybevág, hogy azt gondoltam, hogy olvadékban is oxigén fejlődik, csak ott mivel nincs víz, ezért a sav helyett annak anhidridje kell, hogy keletkezzen.

2023. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugye a sav az meg azért keletkezik, mert a vízből a hidrogénionok összekapcsolódnak a savmaradék-ionokkal.
2023. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!