Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szem tud kommunikálni a...

A szem tud kommunikálni a tudatalattival?

Figyelt kérdés
ma kinéztem az ablakon,de semmi figyelemre méltót nem láttam. két perc mulva eszembe jutott valaki akit már két napja vártam. akkor elmentem újra az ablak előtt,és láttam hogy a kocsija ott parkol. és ott volt akkor is amikor elmentem az ablak előtt. lehet hogy a szemem elsőre nem küldött jelet az agyamnak, csak a tudatalattimnak? létezik ilyesmi?
2008. okt. 22. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szemedből érkező jelek az elemi feldolgozás (pontok, vonalak, alakzatok, fényerők, színek, stb.) felismerése után a tudattalanba kerül (nem tudatalatti, mert nincs alárendelve). Ez megszűri, és eldönti, mi kerüljön a tudatodba. A többire ő maga reagál, ha kell.

Erre azért van szükség, mert a tudatod messze sokkal lassúbb, mint a tudattalan, és különben nem tudna valós idejű feldolgozást végezni. Nem csak a szemeddel, hanem minden érzékszerveddel ez történik. Különben beleőrülnél a jelözönbe.

A tudattalant a tudatod befolyásolni tudja: pl. azzal, hogy figyelsz valamire. Akkor a hasonló jeleket a tudattalanod átengedi (sőt, elő is keresi a megfelelő emlékeket).


Tehát kérdésedre: a szem jelei ELŐBB jutnak el a tudattalanba - és csak egy kis része jut tovább a tudatba.


És, hogy a tudattalan mire képes: pl. a mozgást figyeli. Az egész látótérben - míg a tudatod többnyire a sárgafoltra koncentrál.


Ezen kívül vannak, akik 'fényképet' képesek előhívni: vagyis végigviszik a szemüket egy lapon (nem cikkcakkban, hanem függőlegesen) - és UTÁNA képesek emlékezetből elolvasni az egész lapot. Ebből neked csak a második fele nem megy.


Ezzel együtt azért ne misztifikáld a tudattalanod. Egyszerű döntéseket hoz: nagyon gyorsan és nagyon sokat. A tudatod sokkal okosabb.

2008. okt. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!