Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől hidegebb évről évre az...

Mitől hidegebb évről évre az ősz és a tél? Klímaváltozás?

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem hidegebbek, inkább enyhébbek.
2017. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hidegebb, pont, hogy melegedés van:

[link]

2017. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Részben , az emberi káros tevékenység , vegyszerek , mérgek , füstök , erdők természetes élőhelyek iparteleppé züllesztése stb az okai . Az uralkodó légköri frontok és a csapadék eloszlás is szerepet vállal benne . Az is átmenet volt anno 80-90 es években a kemény viharos ősz és a telek , normál ritkán max 29-32 fok meleg de az is inkább július augusztusban . Aztán 2000 körül egyre lazább telek , korai tavasz és fokozódó szélsőséges nyarak . Ezek is váltakoznak . Egyik tavasz árvizet hoz másik száraz ,
2017. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tavaly azért volt olyan kemény a tél, és december közepétől január végéig elég kemény fagyok voltak, mert "szoláris minimum" van.
2017. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tavaly előtt kifejezetten meleg volt a december, egész Európában rekordokat döntögetett. Január közepéig egyáltalán nem volt fagy (legalábbis Angliában), ami azért még itt is ritka dolog, hiába kiegyenlítettebb a klímája, mint Magyarországnak. Utána is viszonylag rövid és enyhe volt a tél, korán beköszöntött a tavasz.


Az, hogy egy tél és egy ősz hűvösebb, hidegebb az előzőnél, nem azonos azzal, hogy évről-évre hidegebb az ősz és a tél. A tavalyit leszámítva egyáltalán nem voltak olyan nagyon nagy zimankók télen az elmúlt 5-10 évben, átlagosan pedig bőven enyhébbek az őszi-téli évszakok, mint ezelőtt 20-30-50 évvel voltak.

2017. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkoromban (1990-es évek) még olyan telek voltak, hogy térdig jártam a hóban, és nem emlékszem olyan Mikulásra, hogy már akkor ne lett volna hó. A fekete karácsony is ritkaságszámba ment. Ha lehullott a hó decemberben, akkor februárig nagyrészt fehér volt a táj. Sőt, egyszer arra is emlékszem, hogy már november közepén leesett a hó.


Ezzel szemben mostanában ahhoz vagyok szokva, hogy karácsonykor süt a nap, ha éppen véletlenül fehér karácsony van (ami azt jelenti, hogy valami kis hófoszlányok vannak itt-ott), akkor az már kuriózum. A január az mostanában is hideg, de manapság már leginkább az van, hogy esik valamennyi minimális hó, pár nap alatt elolvad, majd hetek múlva esik újra.


Szerintem átlagban sokkal melegebb a telünk ma, mint 20 éve vagy annál korábban. Csak ezt a sok tinenéves már nem tudja.

2017. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy 6-os írta, azzal a különbséggel, hogy én a '60-as években voltam gyerek. Akkoriban egyébként még négy évszak volt a mostani kettő helyett.
2017. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!