Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miyen jó könyvet tudnátok...

Miyen jó könyvet tudnátok ajánlani fizikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a fizikát és lassan a végére érek egy fizikával kapcsolatos könyvnek,amiből rengeteg dolgot tudtam meg. Az lenne a kérdésem,hogy mit ajánlanátok következőnek.

Ha a könyv egy kicsit eltolódik az absztrakció felé az sem baj. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F



2017. nov. 10. 18:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Azt se tudjuk, mit olvastál eddig.
2017. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem sokat sőt ezt az egyetlen egy könyvvel végzek mindjárt(Diederik Jekel Szabotázs a hátizsákban és más mesék fizikából) illetve elkezdtem Feynman Hat könnyed előadás című könyvét.
2017. nov. 10. 19:03
 3/28 anonim ***** válasza:

Mondjuk a következőket:

Roger Penrose - A császár új elméje

Kis ízelítő a könyvből: [link]

Most látom, 13 évesen egy kicsi talán korai, mert nem minden alap lehet még világos.


Akkor mondjuk:

Isaac Asimov - A Hold tragédiája

Káprázatosan olvasmányos, érdekes támákat tárgyal, elgondolkodtató, bár nem kimondottan fizikai témák, inkább tudománytörténetiek, de talán ettől válik annyira szerethetővé ez a kötete Asimovnak:

[link]

2017. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De esetleg olyat amely ténylegesen fizikával foglalkozik,tudnátok ajánlani? Nem tudománytörténetre gondoltam elsősorban.
2017. nov. 10. 20:05
 5/28 anonim ***** válasza:

Általános relativitáselmélet

Mechanikai hullámok

Bevezetés az atomfizikába

2017. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szóval,olyan könyvre gondoltam,ami nem túl bonyolult,az utolsó válaszoló által leírt könyvek azért elég bonyolultnak tűnnek ezzel önmagában nem lenne semmi probléma csak én még nem vagyok a felső matematika szintjén.
2017. nov. 10. 21:00
 7/28 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el L. V. Taraszov & A. N. Taraszova

Fizikai kérdések és feladatok könyvét!


De mégis mi a baj a fizikai, csillagászati, biológiai, kémiai témákat feszegető Asimov könyvvel? Hogy olvasmányos? Miért baj az, ha megtudod hogyan mérték meg a fény sebességét? Vagy hogy miért a szén az az elem, ami a szerves molekulák vázát alkotja, vagy hogy Pasteur hogyan fedezte fel a veszettség gyógyításának módját, stb, stb?


Egyébként a fizika számos területre tagozódik, jó lenne tudni, melyek érdekelnek, mert akkor könnyebben tudunk ajánlani! Például ha a gázok cseppfolyósításáról szeretnél többet tudni, akkor Kurt Mendelssohn - Az abszolút zérus fok könyvét ajánlanám, de ha a csillagászat vagy a hanghullámok esetleg a lézerfizika, akkor megint csak más könyvek jöhetnek szóba...

2017. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló arra próbált utalni, hogy valahol azoknál a címeknél kezdődik a tényleges fizika. Ő is tudja, hogy nem tudod elolvasni. Pontosítsd, hogy mit szeretnél (nem tényleges fizikát).
2017. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Asimovot minden további nélkül megérti.

Taraszov is értelmezhető már, bár az inkább tankönyv, nem ismeretterjesztés és ezért talán elveszi a kedvét a további olvasástól.

Kurt Mendelssohn könyve ugyan olvasmányos, de ahogy haladunk az egyre hidegebb tartományba, annál nehezebb olvasmánnyá válik.

Roger Penrose pedig annyira elvont dolgokat feszeget, hogy egyáltalán nincs szükség fizikai, matematikai ismeretekre az elvek megértéséhez, csupán józan paraszti észre.

2017. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az Asimov könyv túl vegyes pont ez az! Engem jelenleg csak a fizika érdekel azon authittem van olyan jó kis könyv ami valamilyen szinten összegez több témából fakadó érdekességeket. De úgy látszik ilyen nincs.
2017. nov. 10. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!