Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szent-Györgyi Albert tényleg...

Szent-Györgyi Albert tényleg grammszámra falta a C vitamint?! Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Anyagismeretet tanító tanár tett róla említést. Most indult tanfolyamon, melyen részt veszek, Ő tanított volna, de elege lett abból a szélhámosságból, hogy 1000Ft-os órabérért járt le volna másik városból tanítani nyugdíj előtt 1 évvel, 6 szakmával és 6000Ft-os órabérű mellékkereset mellett (tehát ami nem suli).

Egyetlen egy alkalom volt - neki az utolsó, nekünk az első -, amit tanított, így ez alatt kb. elmondott mindent, ami csak az eszébe jutott.

Elkeseregte azt is, hogy a C-vitamin szükségletet mennyire flegmán kezelik az emberek, sőt dohányzással ezt is teljesen hazavágják...

És hát lényeg a lényegben, hogy benyögte, hogy Szent-Györgyi Albert valami... 4 grammot (asszem) "evett" egy nap. Meg említett egy másik díjazott kémikust, hogy Ő meg 7-et.

o.O


Most valóban??!!

Szent-Györgyi Albert pont azért fedezte fel a C-vitamint - legalábbis laikus körökben ez a legenda terjed - mert utálta a paprikát, meg a többi hülye zöldséget (egyet is értek vele), annyira, hogy inkább nekiállt boncolgatni, minthogy meg kelljen enni.

Hát akkor hogy az istenbe evett volna négy !GRAMMOT! ??!!

Nem volt akkor még pezsgőtabletta, nem voltak gyógyszertárak, mindenféle anyagkivonatot árulva....


Akkor meg?!

Ez nem csak a marketing része volt?!

Mert van egy sanda gyanúm, hogy Ő még annyit se evett, amennyit én akkor ennék egy nap, ha az ebédemet ráadásul a mekiben töltöm.



2017. nov. 12. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

1. Hosszú élete volt, 1986-ban halt meg. Idős korában már bizonyára árultak C-vitamint, amit ő az 1930-as évek elején vont ki.


2. Amikor még nem árultak, ő is előállíthatta különféle zöldségekből.


3. Bizonyára evett zöldségeket és gyümölcsöket is, a napi több gramm kivonat mellett.

2017. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1000mg=1g
2017. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Valóban ennyi C vitamint evett, mikor tüdőgyulladást kapott. Meg is gyógyult belőle. De nem ennyit fogyasztott egyéb alkalmakkor. A dohányzás valóban hazavágja.

Nem azért fedezte fel. Tudósokról (nem csak róla) elképesztő történetek keringenek pusztán azért, mert a többségnek fogalma sincs erről az életformáról és tevékenységről. És mert hallanak olyasmit, amit ők nem tesznek (ugyanis fogalmuk sincs, hogy tehetnék, és mi abban a jó), ezért aztán a különcség "bizonyítására" összehordanak hetet havat.

Hogy te szereted-e a zöldséget, magánügy. De hogy a szervezetnek szükséges nyomelemeket és egyéb ásványi anyagokat abból kapod meg, abban biztos lehetsz. Az ember mindenevő lény. Ez azt jelenti, hogy mindenféle eredetű ételre van szüksége az egészséges életmódhoz. Ugyanakkor az ember elképesztően alkalmazkodó, ezért kibírja a vegetáriánus életmódot, és a zöldségnélküliségtől is csak jó sokára kezd tönkremenni a szervezete.

2017. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, mi igaz belőle, de én is grammszámra eszem a C-vitamint, ha beteg vagyok. 2-3 grammnyit én is elfogyasztok olyankor napi szinten.


"Szent-Györgyi Albert pont azért fedezte fel a C-vitamint - legalábbis laikus körökben ez a legenda terjed - mert utálta a paprikát, meg a többi hülye zöldséget (egyet is értek vele), annyira, hogy inkább nekiállt boncolgatni, minthogy meg kelljen enni.

Hát akkor hogy az istenbe evett volna négy !GRAMMOT! ??!!

Nem volt akkor még pezsgőtabletta, nem voltak gyógyszertárak, mindenféle anyagkivonatot árulva.... "


Ettől még Szent-Györgyi Albert bácsi nem volt kókler, és hamar rájött, hogy a c-vitamin a paprikából viszonylag egyszerű folyamatok révén kivonható. (De a szárított zöldpaprika is ledarálható, ami porban pedig igen magas lesz a c-vitamin aránya). A kivonatból meg már nem kellett sokat ennie a 4g-nyi c-vitaminhoz.

2017. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 TappancsMancs ***** válasza:
100%
4g C vitamin az kb 2 db kockacukor, kicsit kevesebb is.
2017. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Tom Benko ***** válasza:
76%
A hét grammos az Linus Pauling, aki egyben rákellenes terápiának is ajánlotta, aztán veserákban halt meg. Szent-Györgyi hogy mekkora dózisban fogyasztotta, arra nézvést kizárólag Lenkeinél találok adatot, aki a saját kúrájára vonatkozólag használja alátámasztásnak, szóval kissé alacsony a megbízhatósága. Viszont azt figyelembe kell venni, hogy a C-vitamin fölöslege, mint vízben oldódó vitamin, a veséken keresztül kiürül a szervezetből. Az egyetlen probléma vele, hogy extrém dózisok esetén a vesekő kockázatát növeli.
2017. nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én több helyen olvastam, (mikor még Lenkeinek híre sem volt), hogy sokáig 8got szedett, de élete utolsó szakaszában ezt is megduplázta. Rossz nyelvek szerint pont ezért a halálához köze volt a gyógyszermaffiának is. Erre vonatkozóan azonban nincs cáfolhatatlan adatom, így ezt csak pletykaszinten említem meg.
2017. nov. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"A hét grammos az Linus Pauling, aki egyben rákellenes terápiának is ajánlotta, aztán veserákban halt meg."


---> https://www.youtube.com/watch?v=TDik1UDl-Vg

2017. nov. 12. 21:11
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

"A hét grammos az Linus Pauling, aki egyben rákellenes terápiának is ajánlotta, aztán veserákban halt meg."


A hét gramm az féligazság, mert 14-15 grammot szedett az Öreg! [A fosatási határig dozírozta magát. Ő ennyit bírt enni.]

A veserák az totális tévedés, mert prosztata rákja volt.

És valóban meghalt.

94 éves korában!

Hoppá!

Szóval valamennyi kortársát túlélte, aki kacagta a C vitamin fogyasztását.

Azt már csak mellékesen említem, hogy a huhogóktól pusztán 2 Nobel díjjal volt többje neki.



"Az egyetlen probléma vele, hogy extrém dózisok esetén a vesekő kockázatát növeli."


Ez is jól hangzik, de NEM IGAZ!

Ha megpróbálsz nekem linkelni aszkorbát típusú vesekőről szóló tudományos közleményeket, akkor nem véletlenül nem fog menni. Aszkorbát típusú vesekövet még emberből nem vettek ki. Tehát maga a C vitamin nem kőképző. A metabolizmusa során oxaláttá alakul, de csak annyi, amennyit felhasznál a szervezeted belőle. Na, az valóban vese-kőképző, de az mindenkiben megképződik, abban is aki nem szedi feleslegben, és abban is csak ennyi képződik, aki 20-szoros feleslegben szedi.


Érdekes amúgy ez a hasznos kezecske, mert a komment 100%-on áll, a hamis állításai, csúsztatásai és féligazságai ellenére.

2017. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tom Benko ***** válasza:

@9: Valóban voltak tévedéseim, bocsánat értük. Ugyanakkor:


1; Pauling egy másik forrás szerint 18g-ot fogyasztott. Ez a tényen nem változtat - durván sokat.


2; Valóban ajánlotta rák ellen. Hogy nem veserákban halt meg, hanem prosztatarákban, kevéssé lényeges, mint az is, hogy 94 évesen, ugyanis így is, úgy is pont abban halt meg, ami ellen szedte a vitamint.


"Azt már csak mellékesen említem, hogy a huhogóktól pusztán 2 Nobel díjjal volt többje neki."

Nobel-disease ismerős?


3; Nem azt írtam, hogy az aszkorbinsav vesekövet okoz. Innentől számon kérni rajtam a csúsztatást kissé merész dolog. Az meg még inkább, hogy olyanra kérsz alátámasztást, amit nem mondtam.


4; Leszarom a hasznos kezecskét, mert nagyjából semmit nem jelent. Általában nem a válasz használhatóságát, hanem az értékelő meggyőződését jelzi.

2017. nov. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!