Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A galambok tájékozódásuk...

A galambok tájékozódásuk során hány Gauss-nál térnek el eredeti úticéljuktól?

Figyelt kérdés

Földünknek ~0,5 G erősségű a mágneses mezője.

A kérdésem egyszerű, ugyan ekkora eltérés szükséges, vagy elég ennek a törtrésze?


2017. nov. 16. 13:47
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Tudtommal még mindig nem tiszta, hogy a csőrük vagy a belsőfülük a fő mágneses szerv, esetleg együtt a kettő, szerintem itt még pontos adatok nincsenek az érzékenységről.


Ami kísérletről olvastam, ott a Föld mágneses terénél erősebb térrel buzerálták őket.

2017. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

5W-al 15.95km távolságra 446Mhz-en adva egy csapat galamb azonnal útirányt változtatott ahogy adásra kapcsoltam.

Csupán azt nem értem, hogy több száz W-al sugároznak a különböző sávokon, és arra nem változtatják az úirányukat.

2017. nov. 16. 18:25
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

"Csupán azt nem értem, hogy több száz W-al sugároznak a különböző sávokon, és arra nem változtatják az úirányukat."


Gondolom az általános rádióforgalom olyan nekik, mint egy zaj, amiből továbbra is "kihallják" az őket érintő térerőt.

Ja és hoppá.

A Föld mágneses térerejének NINCS frekvenciája.

Az egy X érték és kész.

Lehet, hogy a Schumann-rezonanciákat venni tudják a galambok és az alapján elkerülik a viharzónákat, de ezek a rezonanciák kb. 7 és 20 Hz közé esnek.

Az általad említett, galambokat eltérítő adásod 5 nagyságrenddel van feljebb frekvenciában, szóval fura a dolog.

2017. nov. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!