Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyiben függ egy ember...

Mennyiben függ egy ember érdeklődési köre a génektől (alléloktól)?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik nagypapám nagyon szerette a matematikát(főleg a geometriát imádta). Édesapám állatorvos és egy "biológiaőrült",nagyon szereti a bioszt főleg az állatokat. Aztán jöttem én és azt gondolhatták volna az emberek,hogy én nem.folytatom ezt a természettudományos érdeklődési láncot,mert már 4. végén toporogtam,hogy mikor lesz már töri. Nagyon imádtam a történelmet,aztán jött a 7.o,és most is szeretem a törit de egy másik tudomány türemkedett be az érdeklődési körömbe(pontosabban kettő ugyanis egyik következik a másikból) ez a fizika(na meg a másik a matek,de a fizika jobban izgat). Úgyhogy végülis én sem maradok ki a természettudományos "körből". Másoknál viszont azt látom,hogy (csak egy kitalált példa,hogy érzékeltessem) az apuka egyetemi hadtörténelmet olvas,a gyerek meg populációgenetikát. Választ tudnátok adni kérdésemre? Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 4. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Minimálisan.
2017. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Renben köszönöm válaszod,de meg is tudnád indokolni,vagy el tudnád magyarázni miért minimálisan?
2017. dec. 4. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Az érdeklődési kör, affinitás, tehetség, érzék, stb. születés után alakulnak ki külső hatásokra. A legkorábbi, kisgyerekkori ingerektől (akár pl. kiságy feletti csilingelő izé) a kamaszkori csajozós gitárleckékig folyamatosan alakul, fejlődik. Persze ahogy növünk, egyre kevésbé.
2017. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:

Nem tudjuk. És bizonyos okok miatt nem is igazán végeznek ilyen jellegű kutatásokat.


Én személy szerint úgy hiszem hogy nagyon kevéssé. Mondjuk 50% esélyt látok arra hogy ki tudnak valami korrelációt mutatni, mondjuk különböző családban nevelt ikrek egy icipicit ugyanaz iránt érdeklődnek. De lehet hogy ilyen sincs.

2017. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!