Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan lehetőség Interneten...

Van olyan lehetőség Interneten, hogy meg lehetne nézni, egyes fafajok oxigén-termelését?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy pl. azonos köbméter akác vagy tölgy termel e több oxigént, vagy pl. azt, hogy egy 100 éves tölgy mennyit termel, és hány 1 évessel ér fel. És még sok hasonló kérdésben keresek információkat. Lehet könyveket is ajánlani. Köszönöm a segítséget!

2017. dec. 6. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsen
2021. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kólauborkával ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, többek között, mert a fa kb annyi oxigént éjjel felél, mint amennyit termel nappal.

Planktonok meg algák között talán több sikerrel járnál e téren, ők ténylegesen termelnek is oxigént.

2022. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy környezetvédelmi szervezet által kiadott szórólapon az állt: "Egy 100 éves tölgyfa annyi oxigént termel, mint 1000 db 1 éves tölgycsemete. Sajnos a szórólapot nem találtam meg, de valószínűleg a Greenpeace volt. De egyébként is számtalan könyvben tankönyvekben is, természetfilmekben is ezt a kifejezést használják, hogy "termel", olyat meg soha nem hallottam még, hogy a fa "oxigént éjjel felél".
2022. okt. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!