Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematikusok mi az ami a...

Matematikusok mi az ami a legizgalmasabb rejtély a matematikában?

Figyelt kérdés

Laikusként arra vagyok kíváncsi hogy mi az az "álom" amit mondjuk szeretnétek megoldani és ezzel híres lenni.

Van-e olyan /határ/terulete a matematikának ami szinte már elképzelhetetlen még csak elmondani is egy laikusnak?

Mi a "legelvontabb" feladat aminek megoldására használják a m-t?

A matekot látjátok mindenben? :D

Van-e olyan rejtély amit a mai napig nem sikerult megoldani, mondjuk minden egyes válasz két újabb kérdést szul?

Koszi a válaszokat


2017. dec. 6. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Izgalmas rejtélyek a krimikben vannak, nem a matematikában. Szerintem te nem egy matematikus válaszára vagy kíváncsi, hanem egy másik laikuséra, akivel együtt szövögethetsz egy scifiszerű valamit a tudomány ismeretlen világában. Ami tök jó, csak eltévesztetted a kategóriát.


De hogy a konkrét kérdeseidre is válaszoljak, kifejezetten taszít a hírnév gondolata. Csendes, nyugodt életet akarok élni.

A matematikusok nem álmokat kergetnek, hanem dolgoznak. Nem valami isteni szikra hatására alkotnak gigantikus műveket ihletett pillanataikban (nem, a "nagyok" se), hanem napról napra nekiállnak az aktuális következő lépést megtanulni vagy megalkotni.

A matematika bármely részét lehetségesnek tartom laikusoknak elmondani. A folyamatot úgy hívják, hogy oktatás, jópár évbe beletelik. Ha úgy értetted, hogy ma este a kocsmában, akkor gyakorlatilag mindent elképzelhetetlennek tartok elmondani.

Ha a matematikát alkalmazzák, akkor az nagyon nem "elvont" (bár nem egészen tiszta, ezzel a szóval pontosan mire is akarsz utalni), ezt a kérdésedet elég megfoghatatlannak találom. Kb mint a melyik a legsárgább piros villamos. Értelmes mind a kettő, keresheted azt a színt, ami a leginkább narancsba hajlik, de azért még pirosnak látod... de hát na.

Aki matematikus, az szükségképpen képes különbséget tenni aközött, amit tud, meg aközött, amit nem tud. A valamit mindenbe belelátásnak meg az a feltétele, hogy elhidd, hogy tudsz valamit, amit nem tudsz. Szóval nem, én nem látom a matekot mindenben, és szerintem ezzel a legtöbben ugyanígy vannak.

Semmiféle rejtély nincs. Van sok dolog, amit pillanatnyilag nem tudunk. Sőt, a legtöbb dolog ilyen. De nincs misztikum, nincs hüdra, nincs gigászi küzdelem valami nevén nevezett ellenséggel. A matematika nem úgy működik, hogy vannak a Megoldatlan Problémák, te odaveted az egyiknek a kesztyűdet és megpróbálod megoldani. Sokkal inkább arról szól, hogy van az emberiség felhalmozott tudása, és te megpróbálsz valamit úgy hozzátenni, hogy utána az egész egyszerűbb, tisztább legyen, és messzebbre lássunk.

2017. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha jó matekos vagy, akkor lehetsz majd matematikus, és az egyetemen úgyis meg fogják válaszolni a kérdéseket.

Az egyik híres példa a Riemann-sejtés. Egy másik példa annak eldöntése, hogy a pi vagy az e normális szám-e. Meg az, hogy algebrai számok normálisak-e. Nincs még elemi bizonyítás a nagy Fermat-tételre sem.

Van, amit csak az ért, aki azzal a területtel foglalkozik. Ő pont azért foglalkozik azzal a területtel, mert megértette, amit mások nem. Mondjuk moduláris formákkal. De tegyünk példát a forszolással; nem biztos, hogy középiskolás szinten megértenéd.

Legelvontabb terület? Azt nem tudom. Alkalmazott matematikus és programtervezői diplomám van.

Nem látom mindenütt a matematikát, bár van, ahol igen. Locsoláskor vigyázok arra, nehogy kereszteződés alakuljon ki a locsolócsövön. Amikor gallyakat hordunk, akkor a geometriára gondolok, meg amikor kihívást jelent bevinni valamit egy ajtón vagy kapun. A szinesztézia járulékos érzékelési hashfüggvény.

2017. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Wow köszönöm kedves 2-es a választ! Megkaptam amit akartam :)
2017. dec. 7. 09:41
 4/6 A kérdező kommentje:
na a wikin megnéztem a Riemann-t. hát már az első mondatot sem értettem :D na ez nekem kész rejtély, homály, misztikum
2017. dec. 7. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
MSc-s anyag a Riemann-sejtés témakörében képben lenni (mint ahogy a moduláris formák is...). Ülnek az emberek tömegesen az iskolapadokban és megtanulják (mindannyian, nem csak tárgyanként néhányan, akiket vállon vereget a prof, hogy fiam, maga nem is s*ggh*lye, jöjjön má' ide kutatni, hisz a leckéjét is meg tudta írni). Ha 4 évet rászánsz az életedből, te is érteni fogod.
2017. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Korunk legnagyobb matematikai kérdése, aminek megoldása komoly kihatással lenne a valóságról alkotott fogalmainkra az ; vajon miért matematikai természetű a világ ?


Lehet, hogy a világunk a matematika ? [link]

2017. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!