Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti a fizikát vagy a kémiát...

Ti a fizikát vagy a kémiát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Ez a két természettudomány nagyon fontos a mai világunkban.Kérdem én,hogy melyiket kedvelitek jobban? Én speciel a fizikát ugyanis az egész univerzumunk működését írja le,meg amúgyis a kémia visszavezethető fizikára. Véleményetekre lennék kiváncsi.Indoklojátok meg a válaszotokat,ha kérhetném. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 11. 15:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyformán szeretem mindkettőt. 15/F
2017. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
87%
Egyformán utálom mindkettőt. 15/l
2017. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Én a kémiát. Igazából csak jobban érdekel, és érdekesebbnek találom.
2017. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Lehetöleg olyan írjon aki meg is tudja indokloni,mint példaul az utolsó válaszoló. Azoknak meg alapvetően nem várom a válaszát utálja,az menjen törizni,mondatot elemezni.
2017. dec. 11. 16:31
 5/31 anonim ***** válasza:
27%
Kemiat jobban szeretem. Fizikat valahogy nehezen veszi be az agyam, nem igazan tudom, hogy miert, talan mert a nyilvanvalo dolgokat bonyolultta teszi a sok betujellel es keplettel.
2017. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
19%

"...meg amúgyis a kémia visszavezethető fizikára."


Ahhoz képest hogy 13 vagy még, elég magabiztos kijelentésre adtad a buta fejedet. Majd ha elvégzel egy egyetemi szintű vegyész szakot, mint én, akkor lesz alapod kijelenteni bármit is.


A kémia magasan fölüláll a fizikán, fizikus bárki lehet, kémikusok csak kevesen: ehhez széles látókör kell, tudni kell kezelni az anomáliákat is, a vegyületek tárháza pediglen szinte végtelen...


#2: téged sem az eszedért húznak rá... :)

2017. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Van olyan aki gimnáziumi szinten van? Az ő válaszukra nagyon kiváncsi lennék.
2017. dec. 11. 16:54
 8/31 A kérdező kommentje:
Igazán,magasabban áll a kémia? Meg indoklonád,hogy ezt miért gondolod? Az úgynevezett elméleti kémia valójában csak kvantumfizika. Nem azt mondom,hogy egy fizikus egy vegyész fölött áll tudásban,de az egyszerűen tény,hogy a kémia nem lenne fizika nélkül.Mégegyszer mondom,igenis nagy teljesítmény,hogy elvégeztél egy egyetemi vegyész szakot,de a fizika akkoris szélesebb,mélyebb tudomány(elemi részecskéktől az óriáscsillagokig is elmegy) véleményem szerint.
2017. dec. 11. 17:00
 9/31 anonim válasza:
88%

Én személy szerint a fizikát mindig is jobban preferáltam, de a teljes képhez el kell ismernem, hogy mérnökként csak a felszínét tanultam a magasabb szintű fizikának és kémiának (a mi tudásunk ezen a téren nem mérhető sem egy fizikuséhoz, sem egy kémikuséhoz).


Talán amiatt vonzódtam hozzá jobban, mert általánosban borzalmasan rossz és felkészületlen kémiatanárom volt, fizikából pedig középsuliban épp az ellenkezője... na annál az embernél öröm volt órára járni.

2017. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát szeretem jobban, és ha lehetne választani, legjobban a matematikát. Régebben voltam gimnazista. A kísérleti fizikát nagyon szerettem, érdekesebbek voltak a számítások is, mint a kémiában. Talán az is belejátszott, hogy nagyon jó volt a tanár.
2017. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!