Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fény hullamhossza vagy...

A fény hullamhossza vagy frekvenciája számít?

Figyelt kérdés

Annak ellenére, hogy ha egy szivárványszínről van szó, mindig a hullámhosszát szokták megadni, én úgy tudom, hogy a hullámhossz a közegtől függ. A hullámhosszal való azonosítás kizárólag egységes közegre, jellemzően vákuumra vonatkozhat. Ellenben a fény frekvenciája állandó, vagyis praktikusabb volna egy színt a frekvenciájával azonosítani.


Rosszul tudom?



2017. dec. 27. 19:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul.
2017. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Igen,igen jól tudod.!!

A hullámhossz közegfüggő a frekvencia pedig nem.

Az oka az hogy a hullámhosszat használják hogy a levegő mint közeg és látható fény esetén az a szám ember közelibb . (~ 400-800nm)

2017. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Második válaszoló vagyok :

És ezt könnyen be is lehet látni ha a foton energiát tekintjük.

E=h*ν, ahol a freki szerepel és nem a c/λ.

Ha a fény átlép másik törésmutatójú közegbe akkor a hullámhossz változik de az foton energia NEM !!

Energia megmaradás !

2017. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha a hullámhossz közegfüggő akkor a frekvencia is. Ha a hullámhossz nő, akkor a frekvencia csökken, ha pedig a hullámhossz csökken akkor a frekvencia nő.
2017. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Bubuka508 ***** válasza:
89%

A 2-3. válaszoló tudja jól, a többiek rosszul.


Üdv: egy villamosmérnök

2017. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
pilótakex89, alapvetően igazad lenne, de egy optikailag sűrűbb közegbe hatoláskor, tudtommal, csökken a fény sebessége. A frekvenciája nem, így akkor a hullámhossz is csökken. A törésmutató valahogy a sebességek arányára utal. Eszerint például a szemlencsében, és talán a csarnokvízben is, a fény sebessége a 300 ezer km/s-nál kisebb, és a 400-750 nm hullámhosszal megadott fénytartomány színeinek hullámhosszai valójában arányosan kisebbek. Tehát célszerűtlen a színeket hullámhosszal jellemezni, mert a frekvencia lenne a hasznos. Én erre az eredményre jutottam.
2017. dec. 27. 20:07
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

"egy villamosmérnök"-nek

Ugye jól tudom, hogy a frekvencia és a hullámhossz egymás reciproka?

Hullámhossz = egy per freki,

frekvencia = egy pe hullámhossz.

2017. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
A fény frekvenciája marad meg. A sebessége és a hullámhossza változik, hogy a ν=c/λ egyenlőség fennmaradjon.
2017. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hullámhossz = egy per freki,

frekvencia = egy pe hullámhossz.


Nem. Akár egy gyors dimenzió analízissel belátható. m=1/(1/s) az nem jön ki. m=(m/s)/(1/s) az már kijön. Nem egy van a számlálóban, hanem a hullám terjedési sebessége.

2017. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

A λ*ν=c kifejezésben amikor a c (közegbéli fénysebesség) változik mert a fény közeget vált akkor annak megfelelően a λ is változik de a ν marad.

Világos ?

2017. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!