Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nagyon részletesen szeretné...

Ha nagyon részletesen szeretném megismerni a fizikát, akkor milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Leszegezném,hogy nem tudománytörténetre,sem ismeretterjesztőre gondolok! Olyasmire inkább mint Szalay Fizikája. Tehát lehet benne matek de azért ne egyetemi szintű. A könyv gimnáziumi szintű legyen lehetőleg. Válaszokat előre is köszönöm! 14/F

2017. dec. 29. 12:26
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Jó ötlet lenne beszerezni mellé egy középiskolai matekkönyvet is.
2017. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Na megvan a Vermes,szerinted jó?
2017. dec. 29. 16:21
 33/43 anonim ***** válasza:
Ha neked tetszik, akkor jó.
2017. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Először is, én már például 11. Elején tudtam integrálni, deriválni. Annyira nem nehéz az alapot megtanulni. Persze az elméletet nem tudtam, de gyakorlatban tudtam alkalmazni.


Másodszor pedig a fizikához rengeteg matek kell. Eltén például első félévben csupán mechanika az egyetlen fizika tárgy, de már ott is volt vektoranalízis, analízis, lineáris algebra alkalmazva. És ezeket (csupán a matematikát) kb heti 12 órában tanítják + az otthon rászánt idő. És még a második félévben is van matek hozzá...

2017. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Tudom én azt,deriválni meg integrálni ugyan nem tudok,de próbáltam utánanézni a témának és azért nem teljesen érthetetlen,de nagyon sokat kell még fejlődnöm a deriváláshoz is.
2017. dec. 29. 18:57
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hajrá, fejlődj szépen hozzá. Én mérnökhallgatóként valószínűleg nem kell annyi mateket tudjak, mint egy modern elméleti fizikus, mégsem tudom elképzelni az életem deriválás-integrálás és mátrixok nélkül. Differenciálgyenletek nélkül még igen, de erősen gyanítom, hogy ez nem sokáig marad így.


Ha tetszik, ha nem, a fizika nyelve a matek. Még egy viszonylag egyszerű szilárdságtan feladat megoldásához is mátrixokkal kell dolgozni, és hol van ez még attól, amivel egy fizikus foglalkozik...


Ha jól értem, azt kifogásolod, hogy középiskolások még nem ismernek ilyesmiket, és mégis megértetik velük a fizikát, vagy legalábbis egy részét. Nos, ilyenkor elég speciális eseteket mutatnak be, amelyekben vagy elemi módszerekkel is le lehet vezetni a képleteket, vagy pedig a jelenséget általánosan leíró differenciálegyenletek megoldása viszonylag egyszerű az adott speciális esetben, és ezért felírják azzal, hogy "Higgyétek el, hogy így van". Ez valamilyen szinten megértést jelent, és nem is biztos, hogy mindenkinek kell ennél több, de gondolkodj el magadban, mennyire felel ez meg neked? Persze, egy egyenletesen gyorsuló mozgást le tudsz írni középiskolai módszerekkel, de mi lesz, ha a gyorsulás is változik? Azt szépen deriválod és integrál, ha érteni akarod.

2017. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Köszi,te esetleg tudnál irodalmat ajánlani?
2017. dec. 29. 20:08
 38/43 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy szívós vagy. Azonban a szerzők vagy ismeretterjesztő könyveket írnak, ami neked nem elég jó, vagy fizika tankönyveket, ott pedig feltételezik a megfelelő matematika ismeretét. A tankönyv vagy gimnáziumi szintű, ez nem elfogadható számodra, vagy egyetemi szintű. A szerzők valahogy más kategóriákban nem gondolkodnak.

így nincs más választásod, addig keresgélsz a neten, míg pont az ízlésednek megfelelőt nem találsz. Úgy tűnik, a többiek nem töltik helyetted az időt olyasmivel, amit nem tudnak pontosan, megfelelő-e számodra.

2017. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Jó a Fizika tankönyv,de azon belül esetleg,ami lefedi a gimnáziumi tananyagot megfelelő részletességig,olyat tudsz ajánlani?
2017. dec. 29. 21:23
 40/43 anonim ***** válasza:
Az összes tankönyv olyan. De ilyen nehéz felfogással inkább hagyd a fenébe.
2017. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!