Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valószínűbb hogy hamarabb...

Valószínűbb hogy hamarabb találunk inteligens életet mint nem inteligenset (földön kívüli élet)?

Figyelt kérdés
A minap elgondolkoztam és szerintem valószínűbb hogy inteligens életet találunk, mert mi is keressük őket és (ha ők vannak olyan inteligensek akkor) ők is keresnek minket. Ha a naprendszerben nem is de lehet valami távoli bolygón.

#földönkívüli #élet #UFO #földónkívüli #inteligens élet
2018. jan. 2. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent, hogy inteligens? Én csak intelligensről hallottam eddig.
2018. jan. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez a válasz nem releváns.
2018. jan. 2. 09:09
 3/11 A kérdező kommentje:
És bocs a helyesírási hibákért.
2018. jan. 2. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligens élet sokkal ritkább lehet az Univerzumban mint a nem intelligens.

Gondolj bele a Földön az élet 3,5 milliárd éves de az intelligens ember csak 2 millió éve jelent meg és kb. 200 éves az űrkutatás (távcsövek megjelenése).

Most nézzünk a jövőbe és tippeljük meg hogy az emberi civilizáció meddig fog tartani a mai formájában.

Sokan azt hiszik hogy örökké, de ha rendesen körbenézel a világban rájössz hogy maximum pár száz évünk van hátra.

Tehát az értelmes élet (a földi életet alapul véve)csak egy felvillanás kozmikus időskálán.

Ezeknek a rövid felvillanásoknak kellene találkozniuk térben és időben.

Hát, kicsi az esély.

2018. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Az intelligens élet sokkal ritkább lehet az Univerzumban mint a nem intelligens. "


Ez tény, viszont a nem intelligens élet nem bocsájt ki rádió vagy fényjeleket amiket észlelni lehet, így azt sokkal nehezebb észlelni.


"Sokan azt hiszik hogy örökké, de ha rendesen körbenézel a világban rájössz hogy maximum pár száz évünk van hátra.

Tehát az értelmes élet (a földi életet alapul véve)csak egy felvillanás kozmikus időskálán.

Ezeknek a rövid felvillanásoknak kellene találkozniuk térben és időben.

Hát, kicsi az esély."


Ez viszont találgatás!

Ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudjuk!


Az hogy saját magunkra nézve ezek az előjelek, abból nem következik az hogy ezt mindenki másra is általánosíthatjuk.

(Azaz lehet hogy nálunk is intelligensebb lények felül tudnak emelkedni az ilyesféle abszurd balgaságon és a mohóságon ami itt folyik és megteremtik maguknak a túlélésükhöz szükséges harmóniát.)


Szóval vagy így van vagy nem.


De még ha így is van és mondjuk 2000 éve kipusztította magát egy másik faj innen 2000 fényévre a jeleik most érnek el ide és észleljük. Akkor nem tök mindegy? Ha észleltük már tudjuk hogy vannak/voltak mások is...

2018. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

valószínűbb, hogy találunk valahol egy idegen mikrobát (ha még nem találtunk *), mint hogy rögtön egy intelligens fajra bukkanunk. (már csak azért is mert a Földön 3,5 milliárd éve van élet, ebből csak az utolsó 500 millióban van többsejtű, az ember pár százezer éve fejlődött ki, és évtizedekben mérhető mióta vagyunk képesek olyan módon kommunikálni, amire esetleg egy másik intelligens faj felfigyelhet, és még kevesebb ideje van nekünk eszközünk arra, hogy más fajok kommunikációját valamilyen formában érzékeljük, ezen kívül nem tudhatjuk, hogy egy ilyen civilizáció meddig marad fen, ehhez akkor még hozzájön a rádióhullámok által megtett út időtartama, szóval az, hogy kommunikáció útján megtaláljunk egy másik intelligens fajt,a z elég valószínűtlen. Ezzel szemben pedig az sem kizárt, hogy Marson volt élet és, hogy még mindig élnek rajta mikrobák a felszín alatt.


*Az egyik féreglyukon át részben volt, hogy a csávó felküldött meteorológiai légömbbel valami vackot,a mi el tud fogni a föld körül keringő mikrobákat és apróbb szennyeződéseket és talált egy olyan életjelenséget mutató kis valamit (mikrobaszerűséget), aminek ha jól emlékszem titánból volta váza, ami egyértelműen nem földi eredetre utal.

2018. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
szerintem valoszinubb hogy hamarabb talalunk nem inelligens eletet. pl menjel csak ki a Blahara vagy a Keleti ele...ezt meg egy NASA-nal dolgozo psihologus, biokemikus, fizikus sem fogja tudni megmagyarazni mi zajlik ott :-D
2018. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De mi van akkor ha a földönkívüliek azonos (vagy fejledtebbek) nálunk. Szerintem valószínűleg ők is keresne más értelmes életet, de mivel a rádióhullám lassan terjed az űrben lehet hogy az üzenetük még nem érkezett el hozzánk. A nem értelmes élet nem keres más életet ezért nehezebb megtalálni. És én is hallottam arról aki felküldött valami ballont és mikrobákat talált rajta. Vagy az is lehet hogy ők infra hullámokkal vagy más hullámokkal kommunikálnak és mi csillagnak nézzük vagy nem fogjuk a jelet.
2018. jan. 3. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
De nagy az esély hogy a naprendszerünkben van máshol is élet (ilyen mikroba szinten) és sokkal nagyobb az esély arra, hogy ezek közül valamelyiket megtaláljuk, minthogy egy intelligens faj még az előtt hirtelen belénk botlik (vagy mi beléjük).
2018. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A komoly szintű űrkutatás kb 50-60 éve kezdődött és ha az emberiség ezután 100 évig fog fennmaradni az legalább 150 év az alatt csak találunk(legalább mikrobákat).
2018. jan. 3. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!