Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Európai enyhe időjárásnak...

Az Európai enyhe időjárásnak és a Észak-Amerikai hidegnek van köze egymáshoz?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondta nekem,hogy azért enyhébb nálunk,mert ott hidegebb van és légnyomás meg a ciklonok meg a mit tudom én ide több meleg juttat.


(Mondjuk az előző telünk meg elég kemény volt)



2018. jan. 5. 14:05
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
0%

Hát, annyiból van összefüggés, hogy globálisan hintázik a csónak. Azok a folyamatok, amelyek a "szabványtól" extrémen eltérő hőmérsékleteket okoznak, általában nem lokálisak, egész golyóbisunkra kiterjednek.

Az ezt okozó összefüggések viszont állatira bonyolultak.

Azt hülyeség kijelenteni, hogy az itteni melegtől van ott hideg vagy fordítva, de az igaz, hogy azok a folyamatok, amelyek mindkettőt okozták, összefüggnek.

2018. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen összefügg a kettő, az Atlanti-óceán északi fele fölött kialakult egy hatalmas légköri áramlási rendszer ami Európába délnyugati irányból folyamatosan meleg-nedves levegőt szállít, az amerikai keleti partra pedig száraz-hideg levegőt északról. Ez a rendszer egész télen kitarthat, mint ahogy 2013/14 telén történt.
2018. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

#2, ez azt jelenti, hogy nagyon enyhe telünk lesz?

Mekkora az esély erre?


Én nem igazán emlékszem arra a télre.

De gondolom, ettől még minden elfagyhat.


Általában ide szokott érni az ítéletidő Amerikából, szerinted ez most nem várható?

2018. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!