Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A levágott fejű test honnan...

A levágott fejű test honnan veszi az áramot a mozgáshoz?

Figyelt kérdés

Tudom én pici koromtól, hogy létezik a dolog, csak még nem gondolkodtam el rajta eddig.

Most konkrétan egy videót láttam, amiben egy cigány egy kardcsapással lefejez egy disznót, mire a fej nélküli test intenzív rugdosásba kezd.

Azt már láttam jópárszor élőben is disznóvágáskor, hogy ha a disznót egy fejsze fokával homlokon csapják, akkor nyugodtan meg lehet szúrni, nem rugdalózik. Pedig akkor még a fej (agy) egyben van a test többi részével.


2018. jan. 10. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a sejtek membránfeszültsége miatt, magyarul lefejezés után az agy nem gátolja az izomrángásokat
2018. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Sőt az alacsonyabb "rendű" élőlények ennél sokkal többre is képesek. Náluk az idegrendszer nem olyan központosított, és a gerinc illetve ideggócok sok motorikus és berögzött funkciót el tudnak végezni.


- Csirkék levágott fejjel simán elszaladgálnak. Akár percekig is amíg el nem vérzik.


- Csótány fej nélkül hetekig is elél szalad, sőt szaporodni is képes, de csak amíg éhen nem hal.


De akkor a kérdésre visszatérve. Ha fejbe csapod a disznót az agy még attól a helyén marad csak sokkot kap. Ilyenkor (használhatunk computer analógiát) éppen rebootol a szerencsétlen állat központi számítógépe. :D

De mivel ott van és nem szakadt meg a kapcsolat a többi résszel, a hálózat nem omlik össze, ahogy az egered is kap feszültséget és világít is a lézer ledje restart közben is.


Ha viszont levágod a fejét akkor a hálózatról leválasztott idegsejtekben ha csak egy kis feszültség különbség is képződik a szomszédos sejtek azt tovább erősítik és adják, így végig fut az egész hálózaton. Ezt blokkoló kontroll pedig már nincsen.


Szerintem mindenkinek volt már úgy hogy kihagyott ez a kontrollja és megugrott az egyik ujja, izom kötege, szemhéja stb. Na ez ugyanez csak felerősítve és felgyorsítva.

2018. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 11. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!