Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A meleg levego miert emelkedik...

A meleg levego miert emelkedik fel, a hideg pedig marad alul?

Figyelt kérdés

Utannaneztem a valasznak, mindenutt azt irjak hogy a meleg levego ritkabb, ezert emelkedik ki a surubb hideg levegobol felfele.

Ez eddig ok, de valami csak nem vilagos szamomra. Egy ugyanolyan molekulakat tartalmazo szobaban pl mi alapjan kulonulnek el es alkotnak egy egyseges rendszert a melegebb levegomolekulak, ami egyaltalan kiemelkedhet a hideg levegobol? Milyen elv, vagy milyen torveny alapjan viselkednek egyetlen gaznemu halmazkent a nagyobb mozgasi energiaval rendelkezo levegomolekulak?



2018. jan. 12. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A hőmozgás miatt egy molekulára nagyobb térrész jut (távolabb vannak egymástól), emiatt ritkább, tehát kevésbé sűrű, tehát adott térfogatnyi meleg levegő könnyebb.
2018. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha elképzelsz egy punk koncertet, beleképzeled a pogózó embereket és elképzeled, hogy egy részük keményebben pogózik, be fogod látni, hogy a keményebben pogózók nagyobb szabad teret produkálnak maguk körül.

Vagyis helyből kisebb sűrűséget produkál minden egyes keményebben pogózó emberke.

Az alacsonyabb sűrűség gyakorlatilag atomi szinten érvényesül. Nem kell egyértelműen halmazt alkotnia a mozgékonyabb részecskéknek.

2018. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Wadmalac, a hozzászólásod nagyon képszerűen illusztrálta a kérdésre adott választ. Felpontoztalak.
2018. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tatyesz ***** válasza:

"Milyen elv, vagy milyen torveny alapjan viselkednek egyetlen gaznemu halmazkent a nagyobb mozgasi energiaval rendelkezo levegomolekulak?"


Pont a nagyobb mozgási energiájuk révén, hiszen nagyobb a sebességük, ezért magasabbra jutnak. (Nagyobb sebességgel feldobott labda magasabbra emelkedik.)

2018. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

#3: akkor jó. Mert vacilláltam, hogy kiírjam-e, az analógiámmal a felhajtóerőt hirtelen nem tudtam modellezni.

Azóta volna ötletem arra is. :D

2018. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!