Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanuljam a fizikát?

Hogyan tanuljam a fizikát?

Figyelt kérdés

(Egyetem mérnök szak)

Úgy próbálom tanulni a fizkát, hogy először elmélet utána nagyon sok feladatot nézek és próbálok rájönni az összefüggésekre, logikájára...


A tanár szeret beletenni olyan feladatokat amit nem vettünk át és a példatárba sincs benne. Ezeket a feladatokat nem tudom megoldani.

Több úton próbálom megközelíteni a feladatot, de sokszor rossz felől közelítem meg.


Tehát azokat a feladatokat (típusfeladatot), amit nem vettünk nem tudok rájönni megoldására saját logika alapján.


Ez természetes?

Vagy rá kéne jönnöm magamtól?



2018. jan. 14. 16:15
 1/5 anonim válasza:
49%
A tanár hibája nem a tied, nem kell értened valakit amit soha senki nem magyarázott el neked. Nekem kémiából voltak kemény feladatok, holott az előadáson soha egyet se oldottunk meg. Én beültem a könyvtárba és ott izzadtam napokig a kettesemèrt. :D Ha a feladattípus megvan onnan már egyszerű, csak keress könyvet a témában.
2018. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Az egyetem arról szól, hogy az órán leadott anyag a 2-es szint, ha annak csak a 90%át tudod, akkor megbuktál, a modern kutatásokban való részvétel az 5-ös.


Ahhoz, hogy értsed a tananyagot, érdemes több módon megközelítened. Fizikánál a modell alkotás a legfontosabb, amiből aztán tudsz matematikailag tovább gondolkodni. Az, hogy ezt a modellt hogyan tudod megcsinálni, gyakorlással és mintafeladatok tömeges kivégzésével lehet fejleszteni.


Év közben nem értesz valamit, akkor arra ott a konzultáció és a szaktársak, (akiket, ha még nem kapott el a kapitalista szellem vasútja, akkor segítenek megérteni).


Az, hogy a példatárban nincs benne a feladat az legfeljebb gimiben volt lehetőség reklamációra. Az egyetemen ezt a vizsgaszabályzat határozza meg és nálunk egyáltalán nem volt erre vonatkozólag semmi: bármit kitalálhatott a tanár, amit úgy gondolt, hogy az órai és ajánlott irodalmak anyag alapján ki lehet következtetni. Sőt! Olyan könyveket kaptunk tankönyvi ajánlásnak, amik nem is voltak elérhetőek sem angolul, sem magyarul.


Ezt hívják szopatásnak és az egyetemen legfontosabb része. Megtanulsz szopni, két kézzel, bő nyállal és amikor már az orrodon csurog ki a nedű... na akkor talán sikerül valakit találnod, aki képes néhány egyszerű mondatban elmagyarázni ezeket, és rájössz, hogy sokkal egyszerűbb, ha szaktársaktól tanulsz, mint az idézőjeles egyetemi tanároktól, akik csak kivételes esetben akarják, hogy valódi tudást szerezz az egyetemen és ne sérüléseket.


Legalábbis Pannon Egyetem Mérnöki Karán ez volt a jellemző.

2018. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még annyira nem értem a helyzetet sem. Abból kapsz példát, amit nem tanultatok még? Erre utal egyik mondatodból az "amit nem vettünk át". Akkor minek a többi mondat? Vagy az "amit nem vettünk át", az nem az anyagra, hanem a példára vonatkozik?

Vagy ugyanazon szövegű példát, ha a példatárban olvasod, meg tudod oldani, ha a tanár adja körbe saját gépelésében cetlin, akkor meg nem? Az valami lelki gát lehet.

Vagy arról van szó, hogy csak azokat a példákat érted, amely példákat átbeszéltétek? Akkor azért azt a kijelentést módosítani/pontosítani kéne, bocsánat, úgy, hogy azokat sem tudod megoldani, de a közölt levelezését érted.

2018. jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a baj felszínesen oktat a tanár, de ez megérthető mert egy szemeszterbe belesűríteni a fizika1-et lehetetlen.(kinematika,dinamika,hotan,idealis gazok, optika, hangtan...)

Megértem amit órán veszünk +példatárba lévő feladatokat. Csak ha találkozok olyan feladattípussal amit nem vettünk át tanárral és a példatárba sincs azt nem tudom.

Tehát ha új típusú feladattal találkozom nem tudom.

Próbálom megoldani saját logikával, de nem sikerül.

Ha meg meglátom az ilyen típusú feladatok megoldását "jah ezt így kellett volna"


Gondolom ez több gyakorlással fejleszthető.

2018. jan. 15. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Van még egy trükk, de ha eddig nem jöttél rá, akkor a verseny helyzet azt kívánja, nem mondjam el: készülj a múlt éves anyagból. És jöhet a lepontozós játék, de én nem nyafogtam, hanem gondolkodtam, amikor nehéz feladatot kaptam. Nekem van műszaki MSc-m. Az anyag 30%a az, ami elhangzott az órán. Nyafi helyett konzultáció és szaktársak, felsőbb évesek kifaggatása, ami eredményt hoz.
2018. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!