Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok Fizika könyveket...

Ajánlanátok Fizika könyveket kezdőknek? Amiben részletesen elmagyarázzák érthetően, példákkal, akár játékosan?

Figyelt kérdés
22 vagyok, sosem tanultam nagyon a fizikàt. Általános iskolában jól ment, de a gimis oktatás nem ért semmit, nem tanultunk mert nem volt a suliban fizika tanár. szóval teljesen az alapoktól kell kezdenem tanulni, mert rájöttem ez kell a tovább tanuláshomhoz. Akár tankönyvek címét is szívesen fogadom, amiből könnyedén felzárkózhatok alapszinten... előre is köszönöm
2018. jan. 18. 05:36
 1/4 A kérdező kommentje:
ja egyébként témák, amelyek különösen érdekelnének: gépészet, elektronika, mechanika, mechatronika
2018. jan. 18. 05:38
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnálatos módon a (középiskolai) tankönyveknek pont ez a céljuk. Ezért alapként jobbat nehéz találni. Kiegészítésként lehet más is. Ehhez az a legjobb, ha elmész egy könyvesboltba és a gyerekpolcon nézel körül. Játékos fizika..., Fizika közérthetően... - ilyesfajta címeket találhatsz, ezek jó kiegészítők, de nem lehet tanulni belőlük. Mert a tanulás csak módszeresen tud eredményes lenni, a tankönyvek vannak így felépítve.
2018. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem konkrétan fizika könyvet keresel,hanem a műszaki tudomány bizonyos részeihez szakirodalmat(ugyanis a gépészet meg a mechatronika nem képzi a fizika részét,csak szükséges hozzá mondjuk ez részletkérdés)

A kérdésre válaszom: Budó Ágoston Kísérleti Fizika 1-3(nagyon sok,jó kísérleti levezetéssel),George Gamow:Fizika,aztán ha ezek megvannak akkor ott van a Holics-féle Fizika amit mondjuk az Akadémiai kiadó most összeforrasztott egy új kötetté.Mondjuk nem biztos,hogy el kell olvasnod az előző kettőt én sem tettem,mégis tudtam értelmezni a Holicsot. Remélem tudtam segíteni! 13/F

2018. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és persze Feynman:Mai Fizika!
2018. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!