Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudjuk, hogyan működik a...

Nem tudjuk, hogyan működik a bicikli és miért csap be a villám? Ezek megmagyarázatlanok?

Figyelt kérdés

"Csak azért mert a középiskolai tanárod megpróbálta veled elhitetni, hogytudta a választ miért csapnak be a villámok vagy hogyan működik a bicikli, még nem jelenti azt, hogy valóban tisztában is volt azzal, hogy miről is beszélt" így hangzik a videoban a komment. Habár nem vagyok topon minden jelenlegi természettudományos kutatás jelenlegi stádiumáról, de én is úgy tudom ezeket az alapvető dolgokat legalább megfejtettük vagy tévedek? :O


Ezekben a videokban nem szoktak teljesen légbőlkapott dolgokat mondani, de nem is teljesen valósak amik benne szerepelnek. Ezért kérdezem, hogy mi lehet igaz belőle és mi nem?


Én úgy tudom a bicikli az impulzusmomentum megmaradási elv értelmében működik. A kerék forgásba jön, megnő a perdülete és a perdületmegmaradás szereint a forgástengelyét igyekszik megtartani. Megnő a kerék forgási sebessége, ezért az impulzusmomentum tehetetlensége nagyobb lesz és ellenáll a gravitációnak, ami ki akarja billenteni az egyensúlyi álapotából. A forgástengelyét megtartja. Én így tudom. Lehet azóta változott valami hogy iskolába jártam ?


https://www.youtube.com/watch?v=82TyX4cZho4


A villámok érdekes dolgok. Úgy tudtam megfejtették a titkuk teljesen. A video szerint a villámok becsapása nem történhetne meg abból a tényekből, amit az elektromosságról tudunk. A viharfelhő által keltett mágneses mező szerinte 10x kisebb, mint ami ahhoz kell hogy villám jöhessen létre. Mi lehet az igazság?


2018. jan. 28. 17:34
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Hab a tortán, hogy azt mondja a videos, hogy ha te esetleg mégis tudod a választ, amit a mai tudósok sem tudnak megfejteni. Írd le egy kommentbe :XD.
2018. jan. 28. 17:35
 2/44 anonim ***** válasza:
88%

A bicikli működéséhez nem elég a perdületmegmaradás. Ugyanis ha egy biciklit ember nélkül elengedünk hogy folytassa útját, az el fog dőlni jóval a megállása előtt. Vagyis a kerék perdületének iránya hosszú távon nem marad állandó. Viszont ha rajta ülsz és mondjuk jobbra szándékozna eldőlni a bicikli, akkor jobbra fordítod a kormányát hogy a centrifugális erő megakadályozhassa a jobbra való eldőlését. Mivel a centrifugális erő jelen esetben balra fog hatni. Vagyis fontos a kormányzás is, attól függő irányba hogy merre kezdene eldőlni a bicikli.

Ezt nem olvastam a neten, de erősen kétlem hogy a tudósok ne tudnák ezt.

[link]

2018. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

De, ez a videós folyamatosan légből kapott baromságokat fejteget. Beüt valamit a gugliba, és az első néhány találatot írja le. A bűnügyi statisztikákkal nincs tisztában, már akkor sem Bill Gates volt hivatalosan sem leggazdagabb ember, amikor kidobta, hogy ő az. A számolós brainstormingjaiban rengeteg hiba van. A legtöbb orvosi tippje pedig általában átverés és bizonyíthatóan baromság. Ez csak néhány példa, de elég jól látszik, hogy gyorsan egy nap alatt összedob 10 percnyi hülyeséget és már publikálja is valami clickbait címmel és képpel.


És akkor most jön azzal, hogy nem tudja senki, hogy miért csap be a villám. Oké.

2018. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
96%

A youtube tele van hülyeséggel, fake videókkal stb.

Remélem mindet nem nézed meg mert akkor sok hasonló kérdésed lesz.

2018. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

Biciklizésnél a kerék perdülete szinte elhanyagolható, másodrendű tényező. Egyszerűen az ember egyensúlyozni is tud, különben elindulni sem tudna a biciklivel, amikor a perdület még nulla.


A villám kicsit érdekesebb dolog. A világűrből érkező nagy energiájú részecskék tuják ionizálni a légkört, ahol már megindulhat a kisülés.

2018. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
4%

Bizony nem tudjuk, miért csapódik a villám a földbe és miért nem pl a szomszédos felhőkbe. A viharfelhők mágneses mezeje is csekély, nem tudna becsapni a földbe.


A biciklit sem tudjuk hogy működik "Egyszerűen az ember egyensúlyozni is tud, különben elindulni sem tudna a biciklivel, amikor a perdület még nulla. "


Ez sem igaz. Hiába egyensúlyozól az álló biciklin, eldőlsz a mozgón meg már nem. Na te sem tudod.


Ha valóban tudja valaki, hogyan csaphat be a villám vagy hogyan működik a canga, írja már le, mert eddig rossz válaszok születtek :XD.

2018. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 dq ***** válasza:
83%

A bicikli működése is az egyik kedvencem:


[link]

[link]


Amúgy: egy konkrét biciklire nyilván tudjuk hogyan működik (berakjuk a szimulátorba és jóvan), általános biciklire lehet hogy nem tudjuk belátni hogy működni fog(?) ezt passzolom.


A villámot nem ismerem.

2018. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%

#6! Te lehet hogy eldőlsz...

https://www.youtube.com/watch?v=tRS-LCKVXOY

Ugyanakkor van akit arra képeztek ki, hogy a lábán álljon, mégis elesik:

https://www.youtube.com/watch?v=pNN7fTMfRVc


Továbbra is fenntartom, hogy lassú tempónál nincs számottevő hatása a kerék forgásából adódó perdületnek, mivel a precesszió a szögsebességgel arányos.

Az alábbi videón is látható, hogyan csökken a hatás a szögsebesség csökkenésével:

https://www.youtube.com/watch?v=8H98BgRzpOM

2018. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
68%
#6! "Ez sem igaz. Hiába egyensúlyozól az álló biciklin, eldőlsz a mozgón meg már nem. Na te sem tudod." De te föleg nem, mert az állo és a halado kerékpáron valo egyensulyozást egyenlönek veszed. Egészen más a fizikája!!!
2018. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%
Elgurítod a kereket bicikli nélkül és nem dől el. Tehát a biciklinek semmi köze nincs az adott természetellenes anomáliához.
2018. jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!