Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Titeket nem nem tölt el...

Titeket nem nem tölt el félelemmel hogy milyen aprók vagyunk a világegyetemhez képest?

Figyelt kérdés

Olyan aprók vagyunk hogy a világegyetemhez képest kisebbek vagyunk mint egy atom. Gyakorlatilag mindegy hogy mit érünk el az életben az semmisé válik az miatt hogy milyen pici, jelentéktelen élőlények vagyunk a világegyetem történetében. Mármint eléggé félelmetes ilyen dolgokba belegondolni nem gondoljátok?


U.I: vallásos válaszokat nem kérek, már 2018-ban élünk.



2018. febr. 1. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos szempontból minek félni?

Lehet aprók vagyunk, de egyediek, és már a létezés, avagy a reprodukálódó élet kialakulása is egy csodálatos folyamat.


Az meg, hogy eljutottunk egy ilyen komplex formába az esélyek ellenére, ez teszi naggyá a földi életet. Nem a méretei.

2018. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem az döbbent meg hogy az emberi élet egy milliszekundumnyi sincs a Világegyetemben mérhető évmilliárdokhoz képest. Vagyis nagyon rövid az emberi élet.
2018. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem felelmetes. Akkor az, ha hetekig ezen porgeted az agyadat feleslegesen. A valosag olyan, amilyen, benne elsz, tedd mindezt ugy, hogy hasznara valj sajat magadnak, meg ugy altalaban az emberi lepteku kornyezetednek. Ilyen 'porszemek vagyunk csak, minek elni' agymenesekkel csak onbizalomhianyos leszel, motivalatlan es elegge idegesito...
2018. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A csecsemonek meg a kisagya masik vege is oriasi tavolsag, aztan ahogy novoget, szep lassan meghoditja az egesz bolygot ha akarja.

Az emberiseg meg csupan ujszulott az univerzum tavlataiban. Termeszetes, hogy nemi felelemmel vegyes kivancsisaggal tekintget ki errol a bolygorol.

Minden kezdet nehez.

2018. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így dolgoztam fel én is a végtelen létezését. Végtelen számok, végtelen univerzum.


Nem is próbálom megérteni, mert az emberi elme nem képes megérteni, csak loopba kerü. Beletörődtem.

2018. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Az a legfélelmetesebb az egészben, hogy ha nem lennénk ilyen okosak, akkor el sem tudnánk gondolkodni ezen.

A tudomány jelenlegi állása szerint 4 milliárd éve jelent meg az élet, de csak száz éve jutott el oda, hogy az egyik főemlős faj egyedei rájöjjenek, hogy milyen hatalmas is az Univerzum.

Már az is rettenetesen érdekes és félelmetes, hogy az élet tudatosságot szerzett és gyakorlatilag rájött önmaga létezésére.

2018. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Izgalmas, de nem hinném, hogy ez félelmetes lenne. Elért egy olyan fokot az anyag szervezettsége, hogy ide jutottunk.


Nekem egy dolog lenne kicsit ijesztő. Az a lehetőség, hogy teljesen egyedül vagyunk az univerzumban mint élet.


Bár sok elmélet van erre, de nem tudjuk pontosan az élet keletkezésének minden részletét (másik kérdéshez írtam, önreprodukáló fehérjék olyan komplexek, hogy a kialakulásához evolúció kellett. Ahhoz pedig reprodukció. Ez feltételezhet egy akkora véletlen kombinálódását az aminosavaknak, ami az első önreprodukálódó ribozimhez vezetett mondjuk.


Mi van ha az univerzum ideje alatt ez a véletlen csak egyetlen egyszer a Föld óceánjában történt meg?


Ha az első reproduktív molekula egyszerű lenne, és véletlenül kialakulva elkezdte volna másolni a környező RNS-t, ami eleve elég instabil, még akkor is kéne egy szekvencia amit lemásol.

Itt már olyan rettentő kis valószínűségű eseményről van szó, hogy kitudja... lehet az összes cluster, összes galaxisából csaknitt történt meg.

2018. febr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EagleHUN ***** válasza:
100%
Nem. Inkább csodálattal tölt el.
2018. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 2*Sü ***** válasza:
100%

Mi akkorák vagyunk, amekkorák. Hogy minden más hozzánk képest mekkora, az lehet bizonyos szempontból érdekes, de a tetteinkhez képest lényegtelen. Egy galaxishoz képest valóban nagyon kicsik vagyunk, de egy molekulához képest meg óriásiak. Nézőpont kérdése.


Én teszek dolgokat, valamilyen célkitűzéssel, vagy magamért, vagy másokért, vagy másvalamiért. Ehhez képest mérve nem vagyok sem porszem, sem óriás, és ehhez képest nem számít, hogy minden más mekkora, amivel nincs különösebb dolgom, amire nem akarok nagyobb hatást kifejteni.

2018. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert az elemi részecskékhez képest meg pont ennyivel nagyobbak vagyunk. Ettől nem félsz?

Ki tudja, hogyan viselkednek az elemi részecskék benned...

szerintem egyiktől sem kell félni.

2018. febr. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!