Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akusztikához értők tudnátok...

Akusztikához értők tudnátok nekem válaszolni?

Figyelt kérdés

Mi az a frekvencia ami az embert rettenetesen idegesíti?

NEM hangos, viszont az őrületbe lehet valakit üldözni? Nem akarok hülyeséget kérdezni, (már lehet megtettem) azonban szeretném tudni, hogy létezik-e ilyen frekvenciatartomány?



2018. febr. 17. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Magasabb frekvenciákat pl a felnőttek alig hallanak.


Engem a 15-20 kHz között idegesít durván a sípolás. A munkahelyemen lézerekkel, ultrahangkeltő piezoelektromos berendezésekkel és szkennerekkel dolgozunk. Szó szerint agyf..szt kapok a sípolástól.

Idősebb mérnökök meg alig hallják :D

2018. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Panellakásban kellene, egy albérlőt elriasztani, de ez a 15-20Khz nem csak a szúnyogokat fogja elriasztani?:) 30-40 centis vasbeton falon (mennyezet, padozat) áthatol?
2018. febr. 17. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Falon csak a mély megy át igazán. Engem a folyamatos búgás kerget őrületbe. Szerintem hanggal nem lehet elkergetni senkit, ha jók az ablakok és a falak.


Max cigányzenét beraksz full hangerőn

2018. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt minden áthallatszik. És igen, főleg a mély... De tudnék-e olyan frekit generálni, amivel rövidre lehetne zárni ezt az egészet? Feltétel az lenne, hogy az bejárati ajtónknál ne lehessen hallani, hogy tőlünk jön.
2018. febr. 17. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!