Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A majom és az ember közös őse...

A majom és az ember közös őse hasonlított valamelyik most élő majomra? Vagy hogy kéne elképzelni leginkább ezt az ősélőlényt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Leginkább a majomra hasonlított, egy pici emberi beütéssel.

De ez mondjuk a külső. Belsőleg mind a majmok, mind az emberek nagyon sokat fejlődtek azóta (a majmok többet, csak ugye nem az agyuk).

2018. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Leginkább egy kis termetű gibbonra hasonlíthatott, ha általában a "majom" és az ember közös őséről beszélünk. Ha mondjuk a csimpánz és az ember közös őséről, az jóval később élt.
2018. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Ma mit tanítanak? Az én időmben még az volt a tananyag, hogy a közös ősünk egy cickányféle volt. Nem majomból lettünk emberré.
2018. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Mind a hárman egy-egy másik ősről beszéltünk.

Nem mindegy, hogy az ember és a hozzá legközelebbi majom közös őse, vagy az összes majom közös őse, vagy az összes emlős közös őse.

Aztán még tovább is lehet menni: az összes szárazföldi állat közös őse (bojtosúszós halak), vagy az összes gerinces közös őse (LUCA).

2018. márc. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
59%
Nézd meg Berki Krisztiánt, na pont ugyanúgy nézett ki.
2018. márc. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Melyik majomé? Mert nem mindegy, hogy a csimpánzzal közös ősé vagy a csuklyásmajommal közös ősé. Minél távolabb megyünk vissza az időben, annál kevésbé hasonlít az ős ránk (majmokra). Ettől függően lehet felegyenesedett csimpánzra hasonlító, de lehet gyűrűsfarkú makiszerű is, de akár cickányszerű is.
2018. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Érdekesen tudtok választ értékelni.

Leírtam azt a tényt, mit tanultunk mi az iskolában. Nulla százalék. Berki Krisztián meg 71%. Gratulálok!

2018. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%
7. Azért vagy lepontozva, mert részben butaságot írtál. De ha ez megnyugtat, én a Berki Krisztiánt is lepontoztam.
2018. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!