Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Feynman Mai Fizikája kísérleti...

Feynman Mai Fizikája kísérleti/elméleti fizika tankönyvsorozat?

Figyelt kérdés

A fizikusok erre a két részre osztódnak: kísérleti és elméleti fizikusok. Ennek megfelelően a fizikakönyveket(nem ismeretterjesztőek) is a két különböző "tudásforma" szerint ketté lehet osztani. Érdekelne,hogy ez melyik kategóriába tartozik(érvekkel ha kérhetném).

Válaszokat előre is köszönöm! 14/F



2018. márc. 20. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Inkább elméleti.

Persze sok jelenséget elemez, de tele komoly levezetésekkel, és középiskolán túli matekkal.

2018. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De kísérleti dolgokból indul ki,nem?

A Landau-Lifsic könyv ha jól tudom egyből analízissal nyit(tudom,hogy ebben is van),de csak egy idő után jön be úgy ahogy a Budó-féle könyvben is.

2018. márc. 20. 16:19
 3/5 dq ***** válasza:

Nem vagyok fizikus, nem tanultam fizikát, ezért nem szívesen foglalok állést.


> A fizikusok erre a két részre osztódnak: kísérleti és elméleti fizikusok. Ennek megfelelően a fizikakönyveket(nem ismeretterjesztőek) is a két különböző "tudásforma" szerint ketté lehet osztani.


Úgy képzelem (nem igazán alapozom semmire), hogy a tananyag egy része közös, és csak utána válik szét az oktatásuk. Talán a Mai fizika anyaga még közös.

2018. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobban járnál a Budó és Feynman könyvek tulajdonságain való hónapok óta tartó rugózás helyett elkezdeni fizikát tanulni, mindegy miből.
2018. ápr. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt mit gondoltok erről.
2018. ápr. 3. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!