Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segitene nekem valaki kiszamol...

Segitene nekem valaki kiszamolni ezt a gazelegyes feladatot? Nekem valahogy nem akar kijonni! :/

Figyelt kérdés
Egy gazelegy hodeogent es oxigent tartalmaz. Az elegyen szikrat uttetunk at es megvarjuk, hogy a homerseklet es a nyomas ismet a kiindulasi erteket vegye fel. A vizgoz lecsapodasa utan visszamarado gaz terfogata a kiindulasi gazterfogat 80%-a. Szamitsuk ki, milyen lehetett a kiindulasi elegy V/V%-os osszetetele! A megoldas: 93,3 V/V% Hidrogen es 6,7 V/V% oxigen vagy 13,3 V/V% hidrogen es 86,7V/V% oxigen! Nekem akarhanyszor szamolom at nem jon ki. Valaki tudja, hogy kell helyesen megoldani? Csak a megoldas van meg, a levezetes nincsen. Elnezest az ekezet nelkuli irasomert! Valaszokat elore is koszonom!

2018. márc. 23. 10:16
 1/2 GLadislaus ***** válasza:
100%

Vegyünk egységnyi térfogatú gázelegyet, ebben x térfogatú hidrogén és (1-x) térfogatú oxigén.

Két eset van:

1. az oxigén van feleslegben:

Ilyenkor a hidrogén "eltűnik" és magával visz 0,5x oxigént. Marad tehát 1-x-0,5x oxigén, ez 80% az eredeti egységnyi térfogatnak.

1-x-0,5x=0,8

0,2=1,5x

x=0,133=13,3% hidrogén.


2. a hidrogén van feleslegben. Eltűnik az oxigén, elvisz 2(1-x)hidrogént.

Ami marad x-2(1-x)=0,8

2,8=3x

x=0,933=93,3% hidrogén.

2018. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!
2018. márc. 23. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!