Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki aki a csillagászatiban...

Valaki aki a csillagászatiban jártas, le tudná nekem írni néhány infót?

Figyelt kérdés

Egy esetleges három csillagos naprendszerben (Pl. Alfa Centauri) van-e valamilyen meghatározó hatása a három napnak? (Figyelembe véve, hogy a 3. tag egy vörös törpe.) Adott egy a földnél 14-szer nagyobb bolygó. 2 Holdja van kb. olyan távolságban, mint a Földtől a sajátja. A két hold, kb. azonos pályán van, a távolságuk egymástól a teljes pálya 40%-a. Illetve van még egy harmadik, ami távolabb van. (Ennek a távolságát nem tudom:A cél, hogy ne, vagy csak alig látszódjon, a legjobb, ha csak néha-néha, mondjuk 29 évente egyszer tűnne fel valahány napig, úgy szabad szemmel is látható legyen. De ez a hold létezése nem is fontos.) A 2 Hold milyen következményekkel járhat? A távoli, harmadik mit befolyásolhat bolygón, főleg ha csak néha van a bolygó ,,közelében"? A napot 243,5 nap alatt kerülné meg, ezek a napok kb. 36 földi órából állnak. A távolsága a nap(ok)tól. meg egyezik a Földivel. Egy földnél sokkal nagyobb bolygó másfélszeres forgási idővel, forog annyival több sebességgel (9,3-szeresel, ha jól számolom), hogy az befolyásoljon valamit? (Gondolok itt, arra, hogy pl. erős a légmozgás a felszínen.)

Egy alternatív bolygón játszódó történet hitelességéhez kellenének az adatok :)


2018. ápr. 14. 16:59
 1/1 TappancsMancs ***** válasza:
Ez így annyira összetett, hogy szerintem csak egy csillagász számolná ki neked. Vagy kereshetsz asztrofizikust is.
2018. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!