Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy buborék univerzumban, hol...

Egy buborék univerzumban, hol helyezkedhet el a tejútrendszer?

Figyelt kérdés
Feltételezve: a nagy bumm helyétől gömb alakban táguló 13,8milliárd fényév sugarú lufi felszínén, vagy felszín alatt vagyunk.

2018. ápr. 17. 12:03
1 2
 1/17 Mojjo ***** válasza:
76%

Alapjaiban félreérted az egész ősrobbanást. Mint ahogy hetente egyszer itt a GYK-n valaki megteszi, aztán elmagyarázzák neki, hogy nem egy pontból indult ki, nincs ősrobbanás helye, a világegyetem nem egy 13,8mrd fé sugarú lufi stb stb stb


Talán valaki most is lesz annyira türelmes, hogy milliomodjára is leírja ezeket értelmesen, elmagyarázva. Én feladtam.

2018. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
60%

A lufin belül vagyunk, de azt nem tudom merre mert mozgunk mi is.

Rajzolsz egy kört és azon belül egy pontot.

Mi vagyunk a pont.

De az univerzum folyamatosan tágul, minden távolodik tőlünk, mi is mindentől.

Ezért ha lerajzoltad a kört a ponttal az már hibás. Tobb milliárddalnagyobbra rajzolhatnad abban a pillanatban ahogy elkezdted rajzolni.

2018. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Mojjo ***** válasza:
11%

@2:

"Ezért ha lerajzoltad a kört a ponttal az már hibás. Tobb milliárddalnagyobbra rajzolhatnad abban a pillanatban ahogy elkezdted rajzolni."


Szóval akkor szerinted másodpercek alatt több milliárdszorosára tágul az univerzum? Azosztigen!

2018. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nincs még közvetlen bizonyíték rá, de valószínűleg a lufi felszínén. Úgy képzeld el az univerzumot, mint egy 4D lufi 3D felszínét. Emiatt sincs középpontja, ahogy a lufi felszínének sincs.
2018. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves Mojjo, stílusod arrogáns, de értelmezni mégsem tudtad a kérdést. "Feltételezve" Ahogy az ősrobbanás is csak egy elmélet, bárhogy is okoskodsz róla.
2018. ápr. 17. 19:37
 6/17 Mojjo ***** válasza:
44%

@5: Igen, egy elmélet. Ahogy pl a gravitáció is csak egy elmélet :) Az elmélet szó a tudományos terminológiában a megismerés és bizonyosság legfelső elérhető fokát jelenti - alapvetően mádt, mint a köznyelvben. Azaz az ősrobbanásban pont csak annyira vagyunk biztosak, mint amennyire bármiben egyáltalán biztosak lehetünk.


A feltéve meg nem ér sokat. Pl: hol van a világ közepe, feltéve, hogy a Föld egy lapos korong és a valósi hatalmatma háttérből az örvös tatuk gyakorolják. Feltehetsz bármilyen hülyeséget, csak épp sok értelme nincs. Főleg nem a tudomány témakörben.


Ajánlott szócikkek:

en.m.wikipedia.org/wiki/Scientific_theory

és

[link]


Amúgy sajnálom, ha arrogáns voltam. Az első kb 500 alkalommal nem voltam az, amikor ez a kérdés feljött, de egy idő után tele lesz az ember hócipője, ez egy ilyen buli. Ne vedd magadra.

2018. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ismét hozzászoltál! A "feltéve" nagyon sokat jelent. Tegyük fel, hogy valaki értelmezi a kérdést és értelmes, kultúrált választ tud írni. Ha nem megy neki, nem muszály válaszolnia.
2018. ápr. 18. 11:13
 8/17 Mojjo ***** válasza:
@7: Miért akarsz olyan feltételezéssel élni, amiről biztosan tudjuk, hogy rossz?
2018. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1 : az ilyen nevezik elméleti kérdésnek.

2 : nem vagyunk, nem is lehetünk benne biztosak, hogy rossz az elmélet.

3 : rohadt jól esne most egy jó hideg sör 😁

2018. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
@8 Bizonyitsd, hogy rossz! De ne egy másik rossz feltételezéssel!
2018. ápr. 18. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!