Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire kellenek az életközösségek?

Figyelt kérdés
A mozaikos tankönyvben van olyan cím, hogy életközösségek. A követelményrendszerben megtaláltam a Gaia elméletet, az kell. De a természetes és mesterséges életközösségek ( kultúr, félkultúr, természetes) ezeket nem találtam. Nem vagyok már sulis, és tanárhoz nem járok. Így megkérdezni nem tudok senkit. Aki tudja, az kérem írjon! Előre is köszönöm!

2018. ápr. 19. 09:26
 1/10 anonim válasza:
100%
Életközösség jellemzői, hazai életközösségek (társulások). Ezek kellenek.
2018. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kellenek.
2018. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a biomok? Mert az sincs benne a követelményrendszerben, csak a tankönyvben!!!
2018. ápr. 19. 12:28
 4/10 anonim válasza:
Nekem éppenséggel rémlik egy biomos feladat, pedig már két éve érettségiztem. :D Persze én se tanultam agyon a 12-es tankönyvet, nem kell minden infót tudni belőle, jó ha csak olvasgatja az ember, hogy nagy vonalakban képben legyen. Szerintem genetikán meg társulásos feladaton kívül mást nem igen tesznek bele, de hát sose lehet tudni. :)
2018. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Biomok is kellenek.
2018. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor ezek miert nincsenek benne a kovetelmenyrendszerben? Nem csak azok kellenek, amik benne vannak?
2018. ápr. 20. 08:24
 7/10 anonim válasza:
Attol meg hogy nem talaltad meg, benne vannak a kovetelmenyrendszerben.
2018. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De en a biomoknal nem a magyarorszagi reszrol irtam, hanem a Foldon amik vannak. Azok is kellenek? Mert akarhanyszor atnyalaztam a kovetelmenyrendszert en azt nem talaltam!!!
2018. ápr. 23. 22:55
 9/10 anonim válasza:
Igen, utánanéztem, a biomokat valóban nem kéri.
2018. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Jesszus ég, ekkora hűhót csapni egy pár oldalas dolog miatt. :) Ha jól rémlik 15 oldal maximum a biomos rész, én se haltam bele a párszori elolvasásába.. Én speciel rá se néztem a követelményrendszerre, jók voltak nekem a mozaikos könyvek + havasy thyra vázlatos könyve (ami amúgy a *vizsgaszabályzat logikáját követi*, most belenéztem, és benne vannak a biomok, esőerdő, tundra meg ezek :DDDD). Ártani nem árt, ha tudja az ember. Amúgy még szerintem kifejezetten érdekes témakör a sok fullasztó genetika után nekem legalábbis az volt - igaz, mi azokból is versenyfeladatokat csináltunk. :D
2018. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!