Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre járjak ha...

Milyen egyetemre járjak ha csak a biológiát szeretem?

Figyelt kérdés
A számolás sosem ment (kémia, fizika, matek) meg nem is szerettem. A biológia volt mindig is a kedvenc tantárgyam. Tudtok ilyen egyetemet mondani? Orvosin kívül mert ott nagyon kell tudni a kémiát.Esélytelennek látom pl hogy sikerüljön a felvételi emelt kémiából. Emelt bioszból annál inkább.És lehetőleg olyat ami könnyebb mint az orvosi. Lényeg hogy biológia legyen a fő tantárgy és ne legyenek számolások, mert azokat sosem értettem és ott könnyen buknék.
2018. ápr. 25. 00:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Szóval igazából olyan egyetemet keresek ahova elég csak 1 emelt érettségi hogy bejuss, azaz a biosz. De ha be is jutok akkor se legyenek nagyon eltérő tantárgyak.
2018. ápr. 25. 00:27
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Természettudományi karon Biologia
2018. ápr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Es itt nincs kémia meg ilyenek? Hol találok erről a szakról bővebb leírást?
2018. ápr. 25. 01:40
 4/21 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz? Stb..
2018. ápr. 25. 01:42
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

ELTE TTK Biológia pl.


...de mindenhol van alap szervetlen kémia, szerves és biokémia is... ezt nem tudod kikerülni.

Számolás is lesz mindenhol, genetikától kezdve, mérésekig, laborgyakorlatokig. Sőt kifejezetten karc számolások vannak enzimeknél, fehérjeszintézisnél.

Vagy mit gondoltál, ez olyan, hogy majd a könnyű biológiai részeket tanulod?

A sejtbiosz is durván durva tud lenni, ha belemegyünk a részletekbe.

Úgy ahogy az orvosin is vannak számolós tárgyak, biofizika, biostatisztika, itt is.


Ha nem tudsz számolni, nem látod az összefüggéseket, akkor nem neked való ez a dolog.


DE! Gyakorlással minden fejleszthető, én gyűlöltem a matekot, majdnem meg is buktam belőle annak idején, annyira nem ment. Aztán megembereltem magamat, alapoktól, sok gyakorlással felépítettem és mérnök lettem. (Határterületen dolgozok biológia és mérnök között)


Egyébként önmagában a biológia szakkal nem is olyan egyszerű elhelyezkedni, szóval ma már kell mellé valami extra. Ideális ha vágod a statisztikát, és némi programozást, mert az automatizált folyamatoké a jövő. Cégnél is ma már az orvosokat és a sima biológusokat nem is nagyon alkalmazzuk.

Jó tanár lehetsz, de ahhoz is kellenek magasabb fokozatok, ha jól tudom.

Ez nem egy bölcsész leányálom, az fix!


Szedd össze magad és menni fog :)

2018. ápr. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

[link]


Gondoltam nehéz megtalálni

2018. ápr. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ezekhez a felvételihez elég csak az emelt biológia?
2018. ápr. 25. 09:16
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Felvi.hu-n mindent megtalálsz... ha fontos szamodra, nezz utana.
2018. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Biológia szakon is van kémia,szerves,szervetlen,nekem még labor is volt. Plusz ott a bikém,úgyhogy olyan nincs,hogy kémia nélkül csináld végig az egészet. Attól még hogy nem kötelező az emelt kémia,sőt még a kémia érettségi sem,egyetemen előjön,és több mint a gimis anyag de meg lehet tanulni. Ja meg matek és fizika is van,de ezek csak egy féléves tárgyak. Talán vmi egészségügyis szakon gondolkodnék,ápolónő vagy szülésznő,oda biztos kevesebb kémia/fizika/matek kell.
2018. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan. Ez egy természettudományos szak, amit egyszerűen lehetetlen megérteni, komoly társtudományok nélkül, mint a kémia. Minden természettudományos szakon konyítani kell valamennyit a számokhoz, képletekhez, összefüggésekhez. Itt édeskevés, ha bemagolod a gombák neveit, meg tudod milyen a termős virág. Ez egy egyetemi természtTUDOMÁNYOS alapszak, ami alapot ad komolyabb tudományos munkára is.
2018. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!