Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az univerzum folyamatosan tágul?

Figyelt kérdés

Mi indíthatta el ezt a folyamatot? És hogyhogy még mindig tart? Köze lehet az ősrobbanáshoz? Minek lehet akkora gravitációs tere, hogy ezt okozza?

Másik kérdéskör:

Eddig olyan egzobolygókat kutattak, amin szén alapú evolúció jöhetett létre. Pont mint a Földön. A szén pedig rengeteg jó tulajdonsággal bír, ezért alakulhatott belőle élet. De vannak hasonlóan jó tulajdonságokkal rendelkező elemek is. Lehetséges-e az, hogy eddig rossz helyeken keresgéltünk, hogy minden bolygónak van egy saját evolúciója élettel, csak mi, a szén alapúak ezt nem vesszük észre?

És miből alakulhat ki az élet? Mi lehetett a legelső mutálódás? Hisz minden bioszkönyv tanítja az evolúció folyamatát. Minden kémiakönyv tartalmazza a dns és rns összetételét, írnak az életjelenségekről.....de egyik sem említi, hogy mi lehetett az az egy mutálódás, ami életet teremtett. Egyáltalán mi ez az egész?

16/l


2018. máj. 10. 07:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

1: A gravitáció alakulhat úgy, hogy taszító lesz. Ez az erő nem csak a tömegtől függ, hanem még sok minden mástól is (energia, energiasűrűség, stb.)


2: A szén kötelező, csak ez alkothat láncot. A víz nem kötelező. Nem, nincs evolúció ott, ahol már figyeljük.


3: Az első lény (amelyik még nem feltétlenül volt élő) az valószínűleg kemoton volt, nézz utána. Evolúció akkor még nem volt. DNS biztosan nem volt, valószínűleg az RNS megelőzte.

2018. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hűha, de gyors voltál. Igen, tudom hogy a kemotófok voltak az elsők. De nekik is valahogy létre kellett jönniük nem? És a víz tényleg nem kötelező. De ha mondjuk szilíciumból lenne valahol fejlett evolúció? Váh, idegesít ez az egész, hogy nem tudom, miben élek...
2018. máj. 10. 08:45
 3/26 A kérdező kommentje:
Kemoton. Bocsánat, a billentyűzet javította*
2018. máj. 10. 08:47
 4/26 anonim ***** válasza:

Az őslevesben a benne levő anyagokból maguktól is létrejöttek üres (mármint sós vízzel és aminosavakkal töltött) sejtek. Ezek tökéletes helyek voltak mindenféle vegyi folyamatra, mert volt határuk.


Nem, a szilícium nem jó. Az max. 5 elemes láncot alkot, az kevés.

2018. máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semminek "akkora" gravitációs tere. Ez egy bonyolult fizikai jelenség, amit a természettörvények okoznak. És ha túlságosan belemész anélkül, hogy a közbülső fizikai törvényeket ismernéd, abból hatalmas félreértés lesz, mert mást fogsz a szavakon érteni, mint amit tudományosan jelentenek. És a legszörnyűbb, hogy ne m fogsz tudni szabadulni téveszméidtől.


Eddig és ezután is egzobolygókat kutatnak. Nem ilyen- olyant. Csak úgy jelző nélkül. Ezek kutatása rendkívül nehéz és körülményes, mert közvetlenül nem láthatók, hiszen nincs önálló fényük. Csak közvetett hatásukat lehet mérni, ebből komolyabb, részletesebb ismeretek nagyon nehezen nyerhetők ki. Már az is komoly eredmény, ha azt mondhatjuk, egyik másik alkalmas "LEHET" az életre. Valamilyenre. Felelős tudós ennél többet nem mond, de laikus hallgatóság könnyen félreérheti.


A szervetlen anyag is rendkívül bonyolult és sokféle. Közülük létrejöhet erők hatására olyan kombináció, amely valami primitív reprodukcióra is képes. Hosszú fejlődés után egyre bonyolultabb lesz. Annyi bizonyos, hogy a reprodukció képességének feltétele, hogy a szerkezetről és még sok másról szóló információt előbb tárolni kellett valamiféle struktúrában. Ennek kialakulásáról még elég homályosak az ismeretek.

Az evolúció már bonyolultabb struktúrák esetén értelmes szóhasználat. Amikor más maguknak a struktúráknak a fejlődéséhez keletkezet saját belső törvényszerűség, amit röviden evolúciónak nevezünk. Az evolúció (mikroszinten) rendkívül bonyolult szervezetekre ható erők következtében jön létre. egyetlen változás nem értelmezhető, csak akkor, mikor változások sora érzékelhető eltérést okoz.


Utolsó kérdésednél nem világos, mire gondolsz.

2018. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Néhány betűelütés értelmetlenné tette a következő mondatot:

"Amikor más maguknak a struktúráknak a fejlődéséhez keletkezet saját belső törvényszerűség, amit röviden evolúciónak nevezünk."


Helyesen:

Amikor már maguknak a struktúráknak a fejlődéséhez keletkezik saját belső törvényszerűség, akkor azt röviden evolúciónak nevezünk.

2018. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a türelmes válaszokat. Ezúttal egyben elnézést is szeretnék kérni, hogy ennyire járatlan vagyok a témában. Úgy tűnik, nagyon rossz irányba haladtam, és mint ahogy említettétek, a tudatlanságom a fő oka. Bocsánat hogy nem jártam utána rendesen a témának. Esetleg, ha egy olyan forrást tudnátok mondani, ahol hasonló témákról olvashatnék, de Szakszerű! anyagot, azt még nagyon megköszönném.
2018. máj. 10. 23:00
 8/26 anonim ***** válasza:
Dávid Gyula előadásait érdemes megnézned, mcse.
2018. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

Az univerzum tágul, ez tény. Kenjük az ősrobbanásra, most ne részletezzük. De a probléma az, hogy egyre gyorsulva tágul. Mintha a löveg még az ágyúcsőben lenne, nem a levegőben. Kiérve a csőből, ugyebár már nem gyorsul. Bár a sötét energiának tulajdonítják, nemrég volt egy dok.film, melyben egy tudós kifejtette, hogy azért sötét, mert sötétben tapogatóznak, hogy mi ez, nem a színére gondolnak. A sötét anyaggal is ez a helyzet, bár nem látható, de nem a a színére gondolnak.

Az élet kialakulása se egy egyszerű dolog. A DNS molekula eléggé instabil, egy több ezer nukleotidból álló lánc szétesik, nemhogy összeáll. De ha van is egy ilyen molekula, akkor is mi van? Önálló anyagcserére nem képes, mint a vírusok se, ezek nem léteznek gazdasejt nélkül. A nagyobb DNS láncok pedig fehérjébe vannak ágyazva, ezért nem esnek szét. Fehérje viszont nincs szintézis nélkül, ehhez pedig DNS, RNS, stb. kell. De ha van is egy fehérje molekulád, az se tud szaporodni, se anyagcserét folytatni. Senki nem tudja, hogy alakult ki az élet, minden kísérlet állandóan falakba ütközik.

2018. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Figyelj, 42%-os: te csakis azért szerzel tudást, csakis azért művelődsz, hogy ezt aztán pusztításra és trollkodásra tudd felhasználni?

Idáig összesen EGY pozitív megnyilvánulást láttam tőled, de közben olyan zavarban voltál, hogy talán magadnak sem hitted el, hogy most éppen segíteni szeretnél valakinek.

Te tényleg ilyen vagy?

2018. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!