Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A híradástechnikában dolgozó...

EagleHUN kérdése:

A híradástechnikában dolgozó férfiaknak nagyjából csak lánygyermekük születhet?

Figyelt kérdés

- Híradástechnikai cégnél dolgozom (F) és az egyik kolléga (F) hívta fel a figyelmemet, amikor a gyermekvállalásával kapcsolatban felmerült a kérdés.

- Ő az orvosnak is megmondta még a vizsgálat előtt hogy valószínű lánya lesz a feleségétől.

- Az orvos először kételkedett és visszakérdezett hogy ugyan milyen "urban legend" alapján?

- Aztán mondta a kolléga elmondta neki hogy milyen cégnél dolgozik.

- Erre az orvos megerősítette hogy: "ja tényleg..."


Őszintén szólva én sem emlékszem hogy kollégáimnak az elmúlt sok sok évben valaha fia született volna. Lányos apukák annál többen vannak.


A kollégám szerint ez végleges és visszafordíthatatlan (el)változás.


- Ez valóban létező, tudományosan (orvosbiológiailag) is elfogadott tényező/jelenség?


- Esetleg urban legend?


- Ha valós mi a magyarázata, mi változik meg (a sp3rmánkb@n)?


- Valóban visszafordíthatatlan?



2018. máj. 11. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Apukám és keresztapám lokátoroknál dolgozott hosszú éveken keresztül még a régi rendszerben. Keresztapámnak két fia van. Én fiú vagyok, meg egy nővérem van, és ennyi. Úgy tudom hogy a többi katonának is hasonló arányban születtek fiú és lány gyerekek. F
2018. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha valamilyen okból komolyan gyengül a nemzőképesség, akkor több lesz a lány, mert ők szívósabbak.

De azért ez nem zárja ki a fiúkat.

2018. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából nem. De a hír tartja magát.
2018. máj. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Szirty ***** válasza:
75%

Vajon mi ihlette ezt a "prekoncepciót"?

Aki pl. telefonszolgáltatónál bérszámfejtőkét dolgozik, milyen hatások érhetik ami ilyen eredménnyel járhat. Excel sugárzás?

2018. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"híradástechnikában dolgozó"

Mármint közvetlenül antenna mellett.

2018. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:

1. Miért gondolod hogy a híradástechnikában mindenképp van antenna?


2.

"Híradástechnikai cégnél dolgozom"

2018. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert a híradástechnikában máshol nincs ilyen veszély.

Arról meg, ha valaki hülye, és az antennát nem jegyzi meg, csak a szakmát, de még gondolkodni is képtelen, én nem tehetek.

2018. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Mármint közvetlenül antenna mellett."


"

1. Miért gondolod hogy a híradástechnikában mindenképp van antenna?


2.

"Híradástechnikai cégnél dolgozom"

"


"

Azért, mert a híradástechnikában máshol nincs ilyen veszély.

Arról meg, ha valaki hülye, és az antennát nem jegyzi meg, csak a szakmát, de még gondolkodni is képtelen, én nem tehetek.

"


Nagy teljesítményű nagy frekvenciás berendezéseket teszteltem és javítottam (mobil adótornyok erősítőit! Végfokozatait!) 10 éven keresztül. Most messzebb vagyok ezektől, de nem sokkal. (Még épületen belül.)


Van rajtuk antenna, bár itt műterhelésben, disszipátorban szokott végződni és nem sugárzódik ki.

Ellenben bizonyos műveleteknél gyakorlatilag burkolat nélkül üzemelnek, felnyitott fedlappal, hiányos árnyékolással!


Fém épület, így tulajdonképpen egy nagy mikróként viselkedik ami bent van az körbe is pattog bentmarad míg valamin el nem disszipálódik. Viszont a kinti "élő" mobilhálózatot csak az ablakok közelében lehet fogni, részben a fém épület árnyékolása, részben a bent lévő magas elektroszmog (zaj) miatt.


Mondjuk azt konkrétan nem mondtam hogy 100%-ig az elektromágneses hullámokat okolnám ha lenne ilyen termékenység változásos dolog.


Ugyancsak elektronikához/híradástechnikához tartozik hogy pl régebben volt még ólmos forrasztás. Azaz sok sok ólom volt a levegőben.

Mai napig rengeteg oldószer fogy, ezek jó része is elpárologva a levegőben van.


Én inkább ezekre tippelnék, nem az elektromágnesességre.

2018. máj. 11. 23:20
 9/15 A kérdező kommentje:

"Ha valamilyen okból komolyan gyengül a nemzőképesség, akkor több lesz a lány, mert ők szívósabbak.

De azért ez nem zárja ki a fiúkat.

"


Csak tipp de talán ez a válasz lesz a jó. Majd megerősítik vagy cáfolják itt még páran.

2018. máj. 11. 23:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Ennek a párja ugyanúgy megvan nőknél is.

Ha bármi okból nem elég termékenyek, akkor nekik is többször lesz lányuk. Van olyan nő, akinek csak lánya lehet.

2018. máj. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!