Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány jelenlegi állása...

A tudomány jelenlegi állása inkább kizárja vagy inkább valószínűsíti, hogy lehetséges a csillagközi utazás hiperterek használatával?

Figyelt kérdés
Tehát úgy, hogy nem telik másként az idő a másik szemszögből, s hamarabb jutna el az anyag a célpontig a hipertérben, mint a fény a normál térben. Olvastam, hogy terveznek oylan hajtóművet, ami bár nem a normál teret használja (nincs gyorsulás), s 3 óra alatt jutatthat űrhajót a Marsra. Mivel a Mars közellétében csak 16 fénypercnyire van, így a 3 óra alatt odajutás valójában nem túllépése a fénysebességnek még normál térben sem, mégis úgy tartják, hogy ez a hajtómű a hiperhajtómű kategória, hiszen nem normál térben működik.
2010. jún. 14. 14:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Kizárja, el kell, hogy keserítselek, nem létezik hipertér. Legalábbis bizonyíték nincs rá, ez csak sci-fi. Nem tudom, hol olvastad, de csak a "normál" térben tudunk közlekedni.
2010. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
tudományos weboldalon olvastam, hogy terveznek valami hajtóművet, ami 3 óra alatt tud eljutni a Marsig a jelenlegi 6 hónap helyett, s nem normál térben.
2010. jún. 14. 15:19
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

azért az az oldal nem lehetett annyira tudományos...

(add meg a linkjét lécci.)

2010. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Angolul van:

[link]

2010. jún. 14. 15:32
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
A Daily Mail a brit Blikk.
2010. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
61%

"But ONE space propulsion scientist in the US thinks it MIGHT be possible."


Egy van a sok közül, aki szerint esetleg talán...


Még várjunk egy kicsinykét ezzel...

2010. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
18%

Érdekes. Ezen sokat lehet vitázni. Nekem az okoz rövidzárlatot, hogy felfogjam az űr végtelenségét.....


egyszerűen nem tudom felfogni... Ha meg van határa,akkor mi van azután???

2010. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
hát ez több kérdőjelet tartalmaz mint betűt,jelenleg erre semmi esély és a következő 100ban sem,persze ki tudja.lehet,hogy uton vannak a kis zöld emberekhogy át adják nekünk a tudást...
2010. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

" tudományosan bizonyítja, hogy elállítottad az ülést"


"tudományos!!! apic.sába"

2010. jún. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

"Scientists are thinking of building an extraordinary anti-gravity machine which - if it works - could make "hyperdrive" starships a reality."


igen, HA működik...

2010. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!