Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol lehet réz-, cink-, króm-...

Hol lehet réz-, cink-, króm- vagy egyéb más fémlemezeket kapni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülnek?

2018. máj. 14. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Rezet lehet kapni de nem olcsó.

Cink és króm lemezt szerintem csak az interneten külföldről.

2018. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cink, más néven horgany, bádogosok használják, mint a rezet. Metalloglobus-nál viszonylag jó áron kapható mindegyik. A réz kb 99,8 % tisztaságú, a horganyt mostanában ötvözik titánnal hogy keményebb legyen, mert a tiszta cink behullámosodik már a naptól is. A régi bádogok tiszta cinkből voltak, de olyat bontásból csak oxidált felületűt kapsz. Króm lemezről nem hallottam, szerintem túl rideg az alakításhoz, inkább ötvözőnek használják tisztán, darabosan. Vastagabb lemezekben talán már láttam öntödékben, de ott is azért volt ilyen kiszerelésben, hogy könnyebben adagolhassák.
2018. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
A metalloglóbus jó, ott majd mindenfélét lehet kapni, a tiszta króm tömbre, lapra galvanizáló üzemeket ellátó cégek tudnak segíteni, mert mind a nikkel mind a króm utánpótlása az elektrolitba az illető fém anódlemezéből készül. (volt szerencsém látni galvánüzemben, nyilván nem helyben öntötték). ha a cink horganyzáshoz kell, akkor oda a titáncink nem szerencsés választás!
2018. máj. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
solarGyulabá írásához csak annyit szeretnék hozzáfűzni,még ha nem is ide fűződik,hogy az a bádog lemez amit a kéményről leszedtek nekem a 40 éves házról,naposabb oldalról,úgy tört mint a lebbencsleves tésztája.
2018. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!