Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kvantumbitekhez használt...

A kvantumbitekhez használt mesterséges atomok azok klasszikus vagy kvantumos áramkörök?

Figyelt kérdés

2018. máj. 14. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés
2018. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ez az állítás hamis. ***** válasza:

"A kvantumbitekhez használt mesterséges atomok azok klasszikus vagy kvantumos áramkörök?"


Szerintem akkor beszélhetünk kvantumáramkörről (már, ha ezt érted "kvantumos áramkör" alatt), helyesebben kvantumlogikai hálózatról (mert itt rendszerint nem zárt áramkörökről van szó), ha a kvantumbitek állapotát unitér transzformációkat végrehajtó kvantumkapukkal befolyásoljuk, vagyis az említett kvantumbitek MELLETT tartalmaznak azokat "masszírozó" kvantumkapukat is (Hadamard, C-NOT, stb).


Önmagában egy (vagy több) kvantumbit tehát még nem tekinthető kvantumlogikai hálózatnak.


Ha abból indulok ki, hogy a "klasszikus vagy kvantumos" kérdést az kvantumlogikai hálózatokra értetted, akkor azt kell mondanom, hogy naná, hogy kvantumosak, hiszen olyan műveleteket is el tudnak végezni, melyek klasszikusan kivitelezhetetlenek. (A legkönnyebben megérthető ilyen példa talán a Deutsch-algoritmus.)


Amennyiben a "klasszikus vagy kvantumos" kérdés a kvantumbitek fizikai hordozóira vonatkozik (ugye ezek kétállapotú kvantumrendszerek), akkor újfent csak azt tudom írni, hogy kvantumosak, elvégre klasszikus bitek nem lehetnek szuperponált állapotban, összefonódva meg végképp nem, viszont a kvantumbitek simán.


Nem tudom, pontosan ezt akartad-e kérdezni.

2018. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!