Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a végtelen univerzumon...

Mi van a végtelen univerzumon túl?

Figyelt kérdés
Mindenen túl van valami. A halál után talán van talán nincs. De akkor mi volt az ősrobbanás előtt? Semmi? Miből lett a semmiségben a mindenség? Ha erre valaki választ ad nekem és azt mondja, hogy a nagy semmiből lett a végtelen mindenség amin túl nincs semmi... Minden esetre engem évek óta foglalkoztat ez a kérdés de sajnos mai napig nem tudtam rájönni egyik kérdésem válaszára sem. Sokaktól olvastam, hogy a végtelen az végtelen. Innen rögtön vissza is fordulnék kérdésem elejére, és ismételgethetném a "végtelenségig" halálomig, vagy míg az áram el nem megy, az internet meg nem szűnik(tehát valamikor ennek is vége lenne)

2018. máj. 16. 12:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
“Mindenen túl van valami” nem igaz
2018. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Te sem gondolkozol azt hiszem. Ha elolvasod amit leírtam valahogy értelmetlenné válik a válaszod. A semmiből lett a végtelen? Megmagyaraznád? Akár privátban is
2018. máj. 16. 12:21
 3/26 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a kérdés rosszul van feltéve. Illetve amilyen ismeretekből kiindulsz, azok tévesek.

Te a világot és az időt lineárisnak képzeled. Pont mint azok, akik régen a Földet laposnak hitték. Ők azt gondolták, hogy vannak szélei a Földnek, és azon tanakodtak, mi található utána, hogyan ér véget a talaj a lábuk alatt.

Az ősrobbanást feltételezni pont olyan ostobaság, mint az, hogy a Föld lapos. A tudománytörténet igazolta, hogy a Föld nem lapos, és ha elindulsz keletre, akkor egy idő után nem pottyansz le a Földről (a feltételezés az ősrobbanással analóg), hanem visszaérkezel nyugatról a kiindulóhelyre.

Amíg ezt nem sikerül belátni, addig mindig ott lesznek a kérdések, hogy "na de mi volt előtte?" és "ami előtte volt, az miből és miért lett?". Szóval ez egy zsákutca.

Valójában sem az időnek, sem az univerzumnak nincsenek szélei, hanem egy idő/távolság után az egész visszatér önmagába, mint mikor megkerülöd a Földet.

Amúgy minden távolságmérés -így az univerzum méricskélése is- akkor értelmezhető csak, ha vannak viszonyítási pontok. Ezek hiányában nem tudhatod, hogy ahol éppen jársz, az a nagy semmiben hol helyezkedik el, tehát maga a távolság fogalma is elvész. Így egy bizonyos ponton túl már értelmetlenség az univerzum széléről, és az az utániságról beszélni. De persze jogod van abban hinni, hogy a Földnek van két széle, ahol egy jéghegy megmászása után ha lenézel, láthatod a teknősbékákat, akik a hátukon tartják a bolygót... Most nagyjából ezen a szinten értelmezed az univerzumot és az időt.

2018. máj. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, nehéz felfogni, elhinni. De a végtelenen túl egyszerűen értelmetlen. A végtelen egy fogalom, amiről te beszélsz, az az anyag. A ma ismert tulajdonságú anyagi világ pedig a nagy bumm óta értelmezhető. A nagy bumm kezdetére nincs információ. Ennyi.
2018. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló. Köszönöm a részletes kifejtést. A példát értem és hál istennek tudom, hogy a föld kerek :D (GEOID)

Valójában nem is értem miért gondolkodom ezen. Engem érdekel a téma. Amit leírtál valahogy kaőizsgálom. Az ősrobbanás Hawking által is értelmezett tény. Vizsgálta ez az elméletet. Én viszont azt kérdezem továbbra is:

Ha volt Ősrobbanás a semmiből minden keletkezésének illanata. Mi volt az előtt? Ez valahogy értelmezhetetlen. Sem idő, sem tér nem létezett. Akkor ez az egész hovnnan jött létre, miből, és hová?

2018. máj. 16. 13:03
 6/26 A kérdező kommentje:
(12:37-es nekírtam)
2018. máj. 16. 13:05
 7/26 A kérdező kommentje:
A helyesíási és elírási hibákért bocs. Gyrosan írtam
2018. máj. 16. 13:06
 8/26 A kérdező kommentje:
Katasztrófa :D gyorsan*
2018. máj. 16. 13:08
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

Az ősrobbanás NEM a semmiből keletkezett.

Hogy mi volt előtte, azt még nem tudjuk (tippek vannak).

Többször volt már a kérdés, miért nem nézed vissza?

2018. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Az Univerzum kora nem végtelen, tehát a kérdés hibás, nem válaszolható.
2018. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!