Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért monják, hogy az emésztőr...

Miért monják, hogy az emésztőrendszer az ember második "agya"?

Figyelt kérdés
Ha jól értettem, az emlékezetre céloznak, de ez miben nyilvánul meg?

2018. máj. 16. 19:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha tudtok valami linket, amely ezt egy laikusnak is érthetően elmagyarázza, megköszönném.

Angol vagy francia nyelven is jó lenne.

2018. máj. 16. 20:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, biztos nem ez van.

A beleknél van egy elég egyszerű irányítóközpont. Egy pici 'agy', ami a belek működését irányítja.


Persze ez csak az embernél ennyire pici. Egyszerűbb lényeknél is ekkora, de nekik ugye az agyuk kisebb, ezért ez a második agy relatíve nagyobb szerepet kap.

2018. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó, kedves első válaszoló!

Elkezdtem nézni egy tudományos dokumentumfilmet, de sajnos csak az elejét láttam, mert el kellett mennem.

Valami olysmiről volt benne szó, hogy az étkezési szokások, az egyes anyagok állandó vagy hiányos bevitele a szervezetbe megmaradnak valahol az emésztőrendszer "emlékezetében".

Erről szeretnék többet tudni, ezért kértem magyarázatot vagy linket.

2018. máj. 16. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Így képzelem a folyamatot:


Test szerte vannak olyan érzékelők, amelyek mérik a vér összetételét, így érkezhet jelzés valahonnan az agyba, hogy miből van kevés. A memóriából előkerülnek azok az élelmiszerek, amelyek után megnőtt az adott anyag szintje, ezekre csinál étvágyat az agy. Mindezek nem tudatosak.

2018. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


hasi idegdúcként vagy ganglion celiacum.

2018. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Ááá, nem jól mondják. Legalábbis a férfiak agya nem az.

Más irányitja őket.

2018. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%
Ha finganod kell átgondolod, hogy az adott helyzetben lehet-e. Agytorna. Mint a keresztrejtvény.
2018. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!