Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség! Egy fotokatód...

Segítség! Egy fotokatód kilépési munkája 2,16 eV. Mekkora sebességű elektron távozik, ha a megvilágító fény hullámhossza 300 nm?

Figyelt kérdés

Kérlek valaki segítsen!

Nem tálaltam hozzá se képletet ,se semmit amivel eltudnék indulni.

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2018. máj. 22. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Telefonról pöttyök nem tudom levezetni rendesen. Ha a foton hullamhossza megvan akkor ki tudod számolni az energiáját. Abból levonod a kilépési munkát a maradék lesz az elektron kinetikus energiája. Kiskereskedelem az elektron tömegét behelyettesited gyokotvonsz. Kb ennyi képlet nincs erre.

2018. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nem létező képlet (telefonról, bár ezt úgy se hiszitek el):

Em = 1/2*m*v^2 = Ef – Wki,

v = gyök(2*(h*c/λ – Wki)/m).

2018. máj. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De elhiszem. De ez már egy levezetése eredménye. Ez nem egyenértékű pl az f=m*a 'keplettel'. Nem találja meg a függvény táblázatban esetleg. Szándékosan rá akartam vezetni a megoldásra, hogy valamit megértsem belőle. A képletek magolasaval nem megy semmire. Nekem új az okostelefon nyomkodas.
2018. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!