Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromágnest készítek!?

Elektromágnest készítek!?

Figyelt kérdés
Annyit szeretnék tudni, hogyha tekercselem a zománchuzalomat a vasmag körűl és több réteget szeretnék rátekerni, akkor kennyem át gyantával, vagy lakréteggel? Egyáltalán lehet/ fog működni rendesen/jobban ha több réteget tekerek rá?

2018. máj. 24. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Kennyem?

Lak?

Ha túl vastag a réteg, nem lesz elég hatékony a tekercs.

2018. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó. Akkor pontosítok a kérdésemen. Baj ha többször tekerem át a vezetőt egymás tetején, persze sorban
2018. máj. 25. 08:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Szigetelő réteg kell közéjük, különben átüthet.
2018. máj. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem pont ezért zománcozott/szigetelt a vezető?
2018. máj. 26. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:

De. Pont azért, hogy vékony legyen a szigetelés.

Viszont ez a szigetelés még két menet között elég az átütés elkerülésére - de arra már nem elég, hogy két sor között is működjön. Ezért kell oda plusz szigetelés, ami viszont akkor jó, ha szintén vékony.

2018. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pethy997 ***** válasza:
Ha nem egy nagyfezsültségű tkercset építesz akkor a gyanta elhanyagolható. De ami mégfontosabb, annyi tekercs réteget thetsz rá amenyit csak szeretnél, amíg a menetirányt nem változtatod. Azaz ha csak szépen tekered ahogy adja magát nem nagyon tudsz semmit se elrontani. Sok szerencsét.
2018. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pethy997 ***** válasza:
Bocsi, itt ott felcsréltem néhány betűt, ez a telefonos irogatás nem az én sportom.
2018. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a hasznos hozzászólásokat!
2018. máj. 27. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!