Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van legalább néhány százalék...

Van legalább néhány százalék esély a múltba való utazásra, vagy 100%-ig biztos, hogy soha nem lehet visszafelé utazni az időben?

Figyelt kérdés
2018. máj. 26. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

A vallásokban és ezotériában van 100% hit.


A tudomány nem állít semmit 100%-os kinyilatkoztatással.


A jelenlegi állás szerint viszont nem lehet.

2018. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elgondolkodtató, amit írtál.
2018. máj. 26. 16:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi ismereteink alapján semmi nem utal arra, hogy ennek bármi valóságalapja lenne.
2018. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
"Nincs olyan fizikai törvény, ami nem engedi meg az időutazást." Ezt Stephen Hawking mondta, és én elhiszem neki. Az más kérdés, hogy MÉG nincs időgép. De repülőgépek se túl régóta vannak. Hogy az űrhajókról már ne is beszéljünk. Szerintem meg fogják oldani, bár lehet, hogy csak 1-200 év múlva.
2018. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van azért lehetetlensége a dolognak.

Az időutazó atomjai, meg mindannak, amit a múltba juttatnak, akkor két példányban léteznének, mert akkor is megvoltak valahol, most arról nem beszélve, hogy a jelen a múlt következménye, vagy a múlt a jelen előzménye, ezek pedig nem léphetnek közvetlen kölcsönhatásba, mert indukálják a saját változásukat, ami a megszűnésüket okozza.

Továbbá ami elmúlt, az nem létezik többé, ha a világot események sorozatának értelmezzük, az atomok megfelelő mozgását, pillanatnyi reakcióját nem lehet az egész univerzumban rekonstruálni, beleértve a sugárzásokat, végül ha időben mégis lehetne valamilyen módon visszalépni, térben aligha, hiszen a Föld bonyolult mozgást végez, forog a tengelye körül és ellipszis pályán kering a Nap körül, amely nem is ellipszis, hanem valójában egy meredek csavarvonal, mert a Nap is mozgást végez az ekliptikára majdnem merőlegesen, mégpedig egy év alatt a Föld - Nap távolságnap kb négyszeresét teszi így meg.

Ha ehhez még hozzávesszük, hogy más, mégpedig rendkívül komoly mozgások is történnek, például a galaktikánk forgása, vagy billenése, meg ezen kívül olyanok is, amiket semmihez sem tudunk viszonyítani, hozzávéve magának az Univerzumnak a folyamatos tágulását, képtelenség lenne a múltban levő térbeli pontra pozicionálni bármit is.

Szóval nem, időutazás nem létezhet.

2018. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Beavatkozva biztosan nem, a különféle paradoxonok miatt, de bepillantás szintjén elvben nem lehetetlen. (Például amikor belenézünk egy csillagászati távcsőbe.)
2018. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Valószinű hogy az E=mc^2 energiát be kell fekteni ha egy testet akasz a időben mozatni.Legalábbis az energiamegmaradás valszeg ilyenkor is teljesülnie kell.

Az viszont egy emberi testnél ~80kg eleggé sok energia.

2018. máj. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha megy ez a dolog, akkor a jövőből érkező utasokat kell figyelni. Egész hihetetlen lenne, hogy éppen a mi korszakunk tiltólistán lenne náluk. Vagy elég lenne hiteles leírást találni róluk.

[Mondjuk [link] is valami szerkezetet ír le, csak annyira idegen a nyelvezete számomra, hogy nem tudom hiteles leírásnak elfogadni. De ez az én hibám... ]

2018. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Előző:


Ha van időutazás a múltba, nyilván ide is jönnek a jövőből, csak igyekeznek beolvadni az itteni a társadalomba.


A bibliai leírást nem néztem meg, de gondolom arról van szó, amibe űrhajót vagy mit, is belemagyaráztak már. Nincs jelentősége a kérdés szemszögéből.

2018. máj. 28. 15:14
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a beolvadás dolog egy scifi baromság.


Ha visszautazol az időbe 100 évet, ahogy lelépsz a földre egyből kettétörsz egy apró faágat, ami megváltoztatja egy hangya útvonalát, így az nem fedezi fel egy döglött róka tetemét, így az két nappal később bomlik el, ezért egy keselyű belakmározik belőle. A keselyű leszáll egy villanypóznára és agyonüti az áram, ami miatt túlfesz keletkezik egy trafóházban, és lekapcsol az erőmű, egész Texasban áramszünetet okozva. 10 millió lakás marad áram nélkül, és 84 ember hal meg azonnal autóbalesetben.

Az egyik pont az időutazó ükapja.


Na ennyit a beolvadásról.


Akár egy atom más irányba terelése is fraktálszerű, kaszkádváltozást indítana be amik tovább és tobább terjednek, ezért záros határidőn belül totálisan érvényesül a pillangó hatás, összeomlik az időutazó jövője.


Ez itt a paradoxon. Ha multiverzumok léteznek, akkor persze ez az elágazás nem probléma... feloldható. Csak itt ez a legkisebb probléma, mert fizikai törvények gátolják a visszafelé utazást.

2018. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!