Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nincsenek ismeretterjesz...

Fizikakedvelő kérdése:

Miért nincsenek ismeretterjesztő könyvek szilárdtestfizikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mindig nagy dolgokról:Relativitáselmélet,részecskefizika,kozmológia stb. esik szó. Hawking,Penrose és társaik. Ezeket ismerik a tájékozott laikusok leginkább,és ha azt kérdezem mi az a modern fizika akkor szerintem többen meg sem említenék ezt a területet. Régebben én sem tudtam róla,viszont most már nagyon szeretem(egyenlőre laikus szinten persze). Deformációk,kristályos rend,piezoelektromosság stb. Elméleti,kísérleti,műszaki értelemben is izgalmas. Nagyon jó könyveket lehetne írni a kristályos rendről,a rugalmasságtani tulajdonságok felfedezéséről karöltve a kvantummechanika által megjósolt szerkezetekről és így tovább. Ezért egyszerűen nem értem. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 31. 15:06
 1/6 Mojjo ***** válasza:
93%
Egy ismeretterjesztő művet akkor fog kiadni egy kiadó, ha úgy gondolja, nyereséges lesz ez a buli neki, magyarán akkor, ha várhatóan szép nagy kereslet lesz az adott könyv iránt. Eleve nem az ismeretterjesztő könyvek piaca a legnagyobb, legpezsgőbb, bőven nem ezek érdeklik a legjobban az embereket, így a különféle tudományos témákon belül csak azoknak a műveknek van esélyük a boltok polcaira kerülni - és ott sikerrel elfogyni -, amik a leginkább foglalkoztatják az embereket. Fizikán belül ilyen a kvantumfizika, a kozmológia, vagy kozmogónia. A parányok titkai és az univerzum olyan témák, amik sok ember érdeklődését megragadhatják. A szilárdtestdizika nem éppen. Lehet van pár kíváncsi természetű laikus, aki izgalmasnak találná ezt a témát is - mint pl te - de bőven-bőven nem annyi, hogy egy kiadó egy ilyen témájú könyvet felkaroljon.
2018. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mojjo!
2018. máj. 31. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Senkit nem érdekel a szilárdtest fizika. Mindenkit csak a modern futurisztikus sci-fit súroló ultramidern fizika érdekel, mint részecskefizika, tíltott találmányok, szabadenergia, ufológia meg az univerzum keletkezése


Nem vennék meg és olvasnák el

2018. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért nem? Érdekesebbnél érdekesebb dolgokat lehet kikövetkeztetni a kristályszerkezetekből. Rugalmasság,piezoelektromosság stb. Igaz nem olyan furcsa mind a kvantumelmélet,vagy az áltrel de izgalmas.
2018. jún. 20. 16:33
 5/6 Mojjo ***** válasza:
@4: Ez kevés. Nagyon. Az emberek fantáziáját ez nem ragadja meg, egész egyszerűen unalmas és érdektelen az emberek úgy sacc/kb 99,999%-ának. Erre nem lehet építeni kiadói oldalról. Az, hogy pár lelkes tudományrajongót érdekel, az nagyon kevés.
2018. jún. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké,értem. Köszönöm a válaszaitokat!
2018. jún. 21. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!