Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek helyes megfogalmaz...

Szerintetek helyes megfogalmazás az "ösztönlény"?

Figyelt kérdés
Ez az ösztönlény megfogalmazás annyira helytelen és lekicsinylő mindenki számára. Csak egy felsőbbrendűséget akar mutatni a kimondója, mert ő "több", mint egy ösztönlény. Állítása szerint. Pedig minden élőlény a fajfenntartásra törekszik. Valamelyik így - valamelyik úgy. Most a fajfenntartás eszköze az emberi társadalomban a beilleszkedés. A beilleszkedés egyik alapvető feltétele az adott közösség etikai és morális alapelveinek betartása. Mind ösztönlények vagyunk. Vagy rosszul gondolom? Valóban lenne valami, ami felsőbbrendűvé tenné az emberi fajt? Valóban nem ösztönszerűen tesszük azt, ami a mindennapunk részévé vált?

2018. máj. 31. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz utána Freudnak. Ösztön én, én, és felettes én felosztása alapján eléggé sok mindenre választ fogsz kapni.
2018. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden légy ösztönlégy.
2018. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!