Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sugárzó lakás? Átlagos háttérs...

Sugárzó lakás? Átlagos háttérsugárzástól magasabb érték?

Figyelt kérdés

Két héttel ezelőtt vettem egy lakást Ügyvéd előtt aláírtam a vételi szerződést. 6 millió forintot kifizettünk, jelenleg várom a kölcsönt a vételi ár teljes kifizetéséhez.


Tetnap kíváncsiságból méréseket végeztem Geiger Müller mérővel, kiderült, hogy a megszokottnál magasabb háttérsugárzás van a lakásban és a belső udvarban. 1920-as években épült szigetelő anyag lehet az oka.


Mennyire számít folyamatosan 0.23-0.40 uSv/h terhelés károsnak, ritkán 0.65uSv/h?


Ti beköltöznétek egy ilyen lakásba? Az eladó nem tájékoztatott róla.



2018. jún. 11. 09:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Az eladó valószínűleg maga sem tudott róla.


A mérésed szerint az átlagosnál 2,5-6* az érték. Biztosan jó az a műszer és jól számoltál?


De.

Nem hiszem, hogy szigetelő anyag az oka. Akkor az udvarban nem mérnél magasabb értéket.

Nincs véletlenül sárga (urándioxiddal) színezett keramit burkolat az udvarban és a lépcsőházban?

2018. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

az kemény, a csernobili 10km zónában mutatott ilyen ertékeket a műszer, tavaly voltunk. kint az utcán mit mutat a műszer, a rendes 0.10 körülit?

a radon felhalmozódás miatt egyébként is rendszeresen szellőztetni kell.

2018. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Wadmalac ***** válasza:
Nincs kohósalak a padló alatt, padláson terítve?
2018. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én most éppen 112 nSv/h természetes hátteret mérek a házfalon. És 129-re van állítva a riasztás. Tehát a 0,13 uSv/h értéket találtam túl magasnak, amikor annó beállítottam. Én felderíteném, mi okozza a nálad mérhető értéket.


[link]

2018. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Készítettem képet a tetőről. Nem értek hozzá.. ez milyen anyag lehet?



[link]

2018. jún. 11. 11:59
 6/22 A kérdező kommentje:
Elromlott volna a műszerem? Soeks márkájú. Keresnem kellene egy Pesten lakó illetőt, akinek szintén van mérője.
2018. jún. 11. 12:09
 7/22 anonim ***** válasza:
Ez még kohósalak is lehet, de én inkább a műszerre gyanakszom. Nem tudsz róla egy képet lőni mit mutat?
2018. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Nem folyamatosan ekkorák az értékek, csak egyszer egyszer..

2018. jún. 11. 12:57
 9/22 Wadmalac ***** válasza:
Mennyire helyhez köthetőek a magas értékek?
2018. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyjából ugyanazokon a helyeken mértem. De nem egy fal adott pontján. Először arra gondoltam nem e használ röntgen gépet a szomszéd. :D mert ha valami anyag sugározna az létezik, hogy a lakás különböző pontjain?
2018. jún. 11. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!