Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem létezik olyan...

Miért nem létezik olyan nyáron, hogy normális időjárás?

Figyelt kérdés

Ezalatt hűvösebb időd, esetleg gyenge esőt értek.

De nem: vagy kánikula, vagy valami rohadt nagy vihar!


2018. jún. 11. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Normál nyári időjárás van, 29-31 fokkal. Hűvösebb idő nyáron nem normális ezen az égövön.
2018. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen éghajlatban lakunk. Menj egy óceáni éghajlatú országba!
2018. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem tetszik, még ez a normális időjárás nálunk. Költözz Angliába, ott hűvös van és rengeteget esik.
2018. jún. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TappancsMancs ***** válasza:
Teljesen normális ha nyáron meleg van amikor meg esik hűvösebb és fúj a szél is. Miami-ban télen is a hőmérséklet 15-25 fok között van, nyáron meg 25-30. A zápor ott is szeles és hirtelen jön, napozol és hopp esik majd elmegy és napozol.
2018. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Normál nyári időjárás van, 29-31 fokkal. Hűvösebb idő nyáron nem normális ezen az égövön."


Azért ez nem teljesen igaz. Maga az időjárási helyzet szokványos, de a hőmérséklet elég meleg ahhoz képest, hogy még csak nyár eleje van. Júniusban 24-26 °C a sokéves átlag (mondjuk nem az utóbbi évek átlaga...)

2018. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
5-ös, ne keverd a szezont a fazonnal. A havi átlagot pár nap hőmérsékletéhez hasonlítani ostobaság.
2018. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te gyenge esőt akarsz, a mezőgazdászok több esőt, a nyaralók egyáltalán nem szeretnének esőt.

Akkor mi legyen? :) Most melyiket vegyük "normálisnak"? Mert ők is joggal mondhatják azt, hogy miért van ilyen száraz időjárás, miért nem lehet "normális", és eshet egy kiadós eső? Vagy miért nem létezik "normális" időjárás, és nyáron ne essen az eső, hogy ne rontsa el az emberek nyaralását?

2018. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Te gyenge esőt akarsz, a mezőgazdászok több esőt, a nyaralók egyáltalán nem szeretnének esőt."


Jégesővel tarkított viharokat, meg olyanokat, amik fákat döntenek ki, szerintem ők se akarnak. :)

2018. jún. 12. 16:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Csakhogy ez nem kívánságműsor. Ez van, ezt kell elviselni. Nekem sem tetszik, mikor 40 fok van és ömlik rólam a víz a BKV-n, de tudom, hogy ezen nem is az fog segíteni, ha gyorsan kiírok egy kérdést a gyíkra :D
2018. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6

"5-ös, ne keverd a szezont a fazonnal. A havi átlagot pár nap hőmérsékletéhez hasonlítani ostobaság."


Jó, akkor JÚNIUS 11-én Budapesten az átlagos maximum 25 °C.

Ehhez képest 2018. június 11-én Budapesten 30 °C volt a maximum, tehát az átlagnál melegebb idő volt. (ugyanez elmondható a hónap korábbi napjairól is)


Szerinted persze ilyenkor a 29-31 °C-nál hűvösebb idő nem lenne normális ezen az égövön, lásd #1-es válaszod.

Hát pedig de.

Megérzésből kreált véleményszerű válaszok helyett utána kéne nézni a MÉRÉSEKBŐL számolt éghajlati adatoknak, elvégre természettudományok szekcióban vagyunk, vagy mi a fene.

2018. jún. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!