Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valakinek a stressztől...

Ha valakinek a stressztől beőszül/befehéredik a haja, az valaha visszatérhet az eredeti színébe?

Figyelt kérdés
Sehogy se találtam erre a kérdésemre választ,ezért bátorkodtam feltenni itt a kérdést,illetve érdekelne,hogy van e rá valamilyen szakszó,mikor valakinek a stressztől beőszül a haja?

2018. jún. 20. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én több helyen olvastam, hogy ilyen nincs is, csak egy mítosz (vagy nagyon ritka és nem kifejezetten őszülésről van szó).
2018. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit találtam.

"Az a benyomás, hogy valaki egy éjszaka alatt megőszült, azért alakulhat ki, mert létezik egy kóros hajhullással járó jelenség - orvosi nevén az Alopecia areata - amikor az összes pigmentált szál egyszerre hullik ki. Csak a szürke szálak maradnak meg - ezeket az autoimmun betegség nem érinti. A rendellenesség genetikai, azaz öröklődik, és egyelőre még vita tárgya, pontosan milyen folyamatok zajlanak le."

[link]

2018. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát én speciel ismerek egy lányt, aki húsz évesen, apja halála után egy hónap alatt őszült meg teljesen, előtte koromfekete haja volt.

Meglehetősen nehéz elképzelni, hogy a két esemény közt nincs kapcsolat.

Az egyik napról másikra komplett megőszülés számomra eléggé irreális, a hajszálak már nem tartoznak bele a szervezet anyagcsere-körébe, nem hiszem, hogy a már kinőtt hajszálakra bármi szervezeti változás hatással tud lenni.

2018. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, annak, hogy egy hónap alatt valaki megőszüljön, nem látom fiziológiai akadályát. A legendák szerint azonban percek alatt is meglehet őszülni. Ez nyilván nem illeszthető be természettudományos ismereteink közé, ezért nem is hisszük el.

Így tehát kéne nekünk egy szorgos filológus, aki utánamenne a legenda eredetének, mint ahogy pl. valaki szerencsesen utanament mar más varosi legendak eredetenek. (pl. hány szavuk is van vaójában az eszkimóknak a hóra?)

2018. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "nyilván nem illeszthető be" ez esetben nem nyilvánvaló. Itt nem annyira filológus kéne, hanem egy olyan biológus/orvos, aki pontosan ismeri a stressz hatásait, lefolyását, továbbá azt, miféle feltételek esetén folynak le bizonyos biológiai folyamatok. És ő esetleg bizonyos dolgok utánanézése után szabatosan válaszolhat.

Ilyen esettel én is találkoztam, de mivel nem figyeltem meg a részleteket, arra nem tudnék válaszolni, mennyi idő alatt zajlott le. De hogy igen és egy nagy traumától, az eléggé nyilvánvaló volt sokak számára.

2018. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Csak kiegészítésként, a teljes kiőszülés tudtommal sohasem fordul vissza magától.

Viszont újabban hallottam valami kísérleti kezelésről Kínában, amivel visszaállítható a haj melanin-tartalma, vagyis a hajhagymák újra elkezdenek melanint építeni a hajszálakba.

Nem kizárt, hogy hoax.

2018. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek:

A biológusok/orvosok mi vagyunk. De aki a középiskolában odafigyelt a biológiaórán, az is tudhatja, hogy képződik a haj, és hogy az már nem a szervezettel anyagcsere kapcsolatban lévő képződmény.

Ezért hát úgy gondoljuk, az órákon belül történő megőszülés városi legenda csupán. Minden városi legendának van egy forrása, és ennek írásbeli nyoma. A filológus arra kell, hogy ezt megtalálja. Ezért mondtam.

2018. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

A szépségpatikák csak úgy ontják a tippeket, lenmagolaj, réz, hajtonik, vitamin, tabletta, kapszula, stb...

ez mind, mind csodaszer és annak megfelelően borsos ára van, de a webbeteg szerint csak remény van rá, hogy nemsokára az ilyen drasztikus változások visszafordíthatóak lesznek, a természetes őszülés nem.

[link]

2018. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm az érdekes és jó válaszokat! Megkaptam a kérdésemre a választ de az érvelés folytatodhat hát ha még változnak a dolgok.
2018. jún. 23. 00:22
 10/10 anonim válasza:
Én ugy hallottam, hogy igen
2021. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!