Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a mesterséges intelligencia...

Ha a mesterséges intelligencia kutatással szeretnék foglalkozni, akkor a matematikának melyik ágával foglalkozzak többet?

Figyelt kérdés
A valódi kérdés itt az, hogy ha meg van a Matematika BSC-m akkor melyik msc szakirány az ami nekem való leginkább ha MI-vel akarok foglalkozni? Sajnos elég kevés magyarországon a lehetőség ilyen téren, és nem tudom melyik lenne a legjobb.

2018. júl. 3. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Nemrég volt a kérdés!

És ez nem tudományos kérdés, hanem képzési!

2018. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak tippek: Számítástudományon belül automaták és formális nyelvek, gráfelmélet, + Prolog ill. logikai matematika, stb.

+ olvasnivalók:

[link]

[link]

2018. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

+ tippek:

[link]

[link]

+ A BSc tanáraidat is érdemes lenne megkérdezni.

2018. júl. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdéseiddel nyugodtan megkeresheted az oktatóinkat (ezért is vannak), vagy mivel vége a félévnek: quora vagy math exchange fórum inkább, mint gyakori. valamint internet -> külföldi és magyar egyetemek, és a témával foglalkozó cégek holnapjai.


az eddigiek alapján amúgy sztem hasznos lesz neked az algebrai szemlélet, a logika, illetve minden ami véges...


a saját elképzeléseimből kiindulva pedig az MI fogalmadat szedd szét legalább mesterséges mintafelismerésre és mesterséges tudatra. előbbihez alkmat és/vagy valamilyen computer science féle lesz az irány, utóbbihoz minél elméletibb képzésben később meg inkább filozófia irányba érdeklődnék, és a fizikával sem állnék hadilábon.


a válaszomat úgy vedd, hogy tökéletesen laikus vagyok a témában. :D

2018. júl. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ja igen. esetleg még matematikai nyelvészet. ennyi ami most hirtelen eszembe jutott, mint ötlet.
2018. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jani Belucci válasza:
100%
Ha érdekel a gépi tanulás, akkor elengedhetetlen a lineáris algebra, a többváltozós analízis és a statisztika.
2018. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!