Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyan, aki azt hiszi,...

Van itt olyan, aki azt hiszi, hogy a Föld lapos?

Figyelt kérdés
Én nem tudom mikor szaporodtak el ennyire ezek az ostoba emberek, de ha van itt ilyen, és fel meri vállalni, akkor magyarázza már el, hogy miből gondolja ezt az orbitális baromságot igazságnak. Köszi :D

2018. júl. 5. 15:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%

Kb 1 ember van, de sokan erre verik ki, mert akkor lehet hülyézni.

Kár róla beszélni.

2018. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
sajnos nem 1 ember van
2018. júl. 5. 17:48
 3/40 anonim ***** válasza:
28%
Én azt hiszem.
2018. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%

#3: Szia! Tényleg, csak kíváncsiságból: Mi a bajod a 'gömb' alakú Föld gondolatával? Mit gondolsz, például, hogy létezhet internet, amit jelenleg is használsz, ha nem keringene kis millió műhold a Föld körül, amik lehetővé teszik mindezt?

Vagy, pl. arról mit gondolsz, hogy számtalan ember megkerülte már a bolygót, a saját erejéből, s ha a lapos föld hívők közül bárki is tényleg igazolni szeretné az elméletét, semmi mást nem kéne tennie, csak elindulnia egy túrára hátizsákkal, meg iránytűvel, térképpel, hogy pontot tehessen az ügy végére. Ha neki van igaza, akkor elér a világ végére, de ha nincs igaza, akkor kb ugyanoda lyukadna ki.

Ha valóban ilyen magabiztosan állítjátok az igazatok, akkor miért nem akarjátok bizonyítani (saját magatoknak azt, amit már évszázadok bizonyítottak a világnak)?

És arról mit gondolsz, hogy ha lapos lenne a Föld, akkor a világ minden részén egyszerre lenne nappal, és éjszaka, illetve tél, és nyár... Tényleg érdekel, hogy tudtok ilyen sületlenségekben hinni.

2018. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
12%

Ha ennyire nem vagy képben a vitapartner álláspontjával, akkor mi értelme az egésznek. Legalább fél percet szentelhettél volna a lapos Föld elmélet alapjaira, bizonyítékaira, még ha ennyire hülyeségnek is tartod.


Ha pedig nem is érdekelnek a válaszok, minek kérdezel? Gondolom unatkoztál két űrutazás közt!

2018. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
97%

Csak egyszer voltam fent az űrben. Az előbb, és ezt neked videóztam: [link]


Amúgy olvasgatom én a cikkeket, meg írásokat a témában, csak sajnos annyira abszurd, és vérfagyasztóan hihetetlen számomra, hogy ilyen ideológiákat még vannak, akik követnek, hogy egy idő után kikapcsol az agyam. Nonszensz, amiben hiszel, ne haragudj. És kicsit dühítő is, hogy jó néhányan fikázzátok a tudományt, miközben tudományos eszközök garmadán keresztül terjesztitek a nézeteitek, vagyis a tudomány számotokra csak addig igaz, amíg az megteremti a komfort zónátok, de ha valamely tudomány szembeütközik a nézeteitekkel, az már rossz tudomány - kettős mérce ez a javából... Jó tudomány, kontra, rossz tudomány... kár, hogy az egész egy kalap alatt van, és ha válogattok belőle, mint a bonbon-ból, azzal csak még hiteltelenebbé váltok. ...


Amúgy, szerintem is, ez a társalgás elég meddő lehetne, úgyhogy elegánsan átengedem neked az utolsó szót. Ha valamit kérdeznél, vagy mondanál, szívesen beszélek még, de senki sem fogja itt, a másikat meggyőzni ...


Kívánom, minden, téveszmében, őrületben, hazugságban élő embereknek, hogy legyenek képesek belátni a legigazabbnak hitt tévedéseiket is; legyenek képesek rátalálni, és elfogadni az igazságot, valóságot; és találják meg a lelki békéjüket ebben a világban, ami kicsit tökéletlen, kicsit kényelmetlen, kicsit zavaros, de a mi golyóbisunk! Üdv. :)

2018. júl. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
0%

Nagyszerű animáció, a lapos Föld is pont ilyen lenne ha levideóznák.


Van a Földről videó, vagy csak egy teljes fénykép? Nem a számítógéppel megszerkesztett mesés animációkról beszélek, vagy a 40db képkockából összemozaikozott gömb képről. Ezeket a Nasa is elismerte, nem léteznek.


Youtube tele van olyan "videókkal" amivel az ilyen embereket mint te könnyen bepalizhatnak.


Nézz csak meg más naprendszerekben keringő bolygókról készült videókat. Az animáció készítő ugyanolyan részletes képet/videót vetítenek neked amit csak eltudsz képzelni egy olyan valamiről, amiről annyit tudnak csak, hogy elhaványítja a csillagot pár másodpercre, és ezt is csak ők vélik tudni, neked tessék csak elhinni!

2018. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
5-ös.. utána néztem nem csak fél óráig, nem unalomból tettem fel a kérdést, hanem azért mer amit videókból meg egyéb oldalakon láttam, olvastam, félek hogy csak trollkodás, nem vagyok képes elhinni hogy komolyan gondolják. Ezért itt is megkérdeztem, hátha egyéb dolgokat is leírnak ezek az okoskák :) ja neked meg annyi hogy ha fogalmad sincs róla hogy a "vitapartnered" mennyire is nézett utána egy adott dolognak, vagy minek írt ki egy kérdést akkor inkább kussolj :D
2018. júl. 10. 09:47
 9/40 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg dühítő és egyben szomorú hogy ennyire buták vagytok. Az összes dolog amit megmagyaráztok baromság, de tényleg képesek vagytok mindenre kitalálni valami akkora hülye magyarázatot hogy besz*rás :D Egyik kedvencem az, hogy ha a föld gömbölyű lenne akkor a víz lefolyna róla :D jáj.. a másik amit imádok hogy nem "hisztek" a gravitációban :DDDD nagyon durva
2018. júl. 10. 09:57
 10/40 anonim ***** válasza:
0%
Mondd csak mi a gravitáció hordozója?
2018. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!