Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld tömege inkább fogy,...

A Föld tömege inkább fogy, vagy inkább nő?

Figyelt kérdés
Számításba véve töbekközt a napszél okozta légkör kopását, elkallódó gázmolekulákat, emberiség által űrbe vagy más égitestekre juttatott objektumokat és persze a lehulló, vagy légkörben elégő meteorokat/meteoritokat is..

2018. júl. 12. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, a meteoritok miatt lassan nő a tömege, ez a legmeghatározóbb hatás. Nem is kell, hogy nagyobb darabok a földre essenek, a lassan ereszkedő kozmikus por is hatalmas tömeget jelent évente.

..Egy linket is találtam:

"By one estimate, as much as 40,000 tons of cosmic dust reaches the Earth's surface every year"

40 ezer tonna kozmikus por évente, ami nem becsapódik, csak simán leülepszik a légkörön keresztül.

[link]

2018. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
49%
De megy is el
2018. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

30 kilót híztam 5 év alatt....

Akkor szerinted ?

2018. júl. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg utoljára kb. 30 éve voltam 30 kilóval kevesebb, mint most :) De ez nem jelent semmit, mert te is, én is annyival vagyunk többek, amennyivel kevesebb a bolygó tömege, hiszen mi a bolygó tömegéből hízunk.


Kérdező, igen, a tömegmérleg pozitív a Föld javára, kevesebb szökik mint amennyivel növekszik. De ettől nem kell megijedni, nem ennek a plusz gravitációs hatásától válsz majd egyre fáradékonyabbá a következő 20-50 évben :) A Föld által az elmúlt egymilliárd év folyamán begyűjtött anyagtól is csak töredék százalékban nőtt a bolygó tömege.

2018. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt egy másik "vélemény":

[link]

2018. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Se ebben a cikkben, sem az origos magyar cikkben (ezen cikken alapulo forditas) nem talalom viszont a napszellel a bolygora erkezo protonok es heliummagok tomeget. Pedig annak eleg jelentos mennyisegnek kellene lennie, kb. hasonlo tomegunek mint a bolygorol elillano hidrogennek. Ezzel miert nem kalkulal vajon a cikk szerzoje?
2018. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
#3, a Föld tömege a kérdés, nem a tiéd.
2018. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Z Light válasza:
47%
Azt mondják anyag nem vész el csak átalakulás. Az anyagnak tömege van, rendben. De mi van a benzinnel pl... Tankolunk átalakulás energiává, ennek egy része surlódássá illetve mozgási energiává. Benzinnel van súlya az utóbbi 2 nek nincs. Mozgási és súrlódási energia? Velük mi a szitu? De írhat ám még a szenet, dieselt, fa, stb. Nap energiának van súlya és most nem az elektromosság gondolok hanem a napsugárzára...? Köszi a válaszokat ( o napsugár ás a földön, holdon van azt tudjuk lásd hélium-3)
2018. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Erre nyugodtan kiírhattál volna egy új kérdést, de ha már itt van:


Ha a benzint elégeted, abból javarészt víz és széndioxid keletkezik. A végtermék tömege pedig pont annyi lesz, mint a felhasznált benzin és az elégéséhez szükséges oxigén tömege.


A folyamatban energia szabadul fel, aminek java része hővé (a súrlódási és egyéb veszteségek miatt) kisebb része mozgási energiává alakul egy autó esetén. Aztán amikor az autó megáll, akkor a mozgási energia is hővé alakul.


Ezek az energia-átalalkulások nem járnak tömegváltozással. (illetve igen, de annak a mértéke teljességgel elhanyagolható)

2018. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdéshez:


Itt azt írják, hogy a Földre hulló meteoritok évente 30 000 - 100 000 tonnával növelik a Föld tömegét.

Ugyanakkor az elszökő atmoszféra évente kb 95 000 tonna csökkenésért felel.

Valamint radioaktív bomlásból származó szubatomi részecskék, amik elhagyják a Földet évente kb 15 tonnával csökkentik a Föld tömegét. (nem részletezi, de szerintem itt a béta bomlásban elszökő neutrínókról van szó)

[link]


Az emberiség által világűrbe juttatott tárgyakról ez a cikk nem ír. De minden amit alacsony Föld körüli pályára küldünk, az előtt utóbb visszatér a felszínre. GEO-ra és azon túra küldött dolgok össz tömege szerintem úgy 5-10 tonna lehet évente.


Szóval a mérleg valószínűleg negatív.

2018. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!