Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit gondoltok a párhuzamos...

Ti mit gondoltok a párhuzamos univerzumok létezéséről? Hogyan képzelitek el őket, szerintetek hogyan jöhetnek létre?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Ősrobbanással, hogy máshogy?

Egyelőre még fölösleges ezen gondolkodni, nincs adatunk.

2018. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ó fantáziálni rengeteg féle módon tudok. A valóságot azonban tudományos művekből próbálom elsajátítani. Ott nem foglalkoznak ezzel a lehetőséggel.
2018. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
soha nem tudjuk meg.szerintem azért halunk meg, mert egyszer megtudnánk, de mivel nem szabad megtudnunk, így meghalunk.
2018. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Azt gondolom, hogy ez egy erősen túldimenzionált dolog. Fogalmunk sincs, hogy vannak-e, cserébe akár vannak, akár nincsenek, nincsen semmilyen ismert hatása semmire. És erre jönnek az emberek, hogy ez milyen érdekes. Szerintem nem igazán. De lehet, hogy van egy párhuzamos univerzum, amiben szőke vagyok, az milyen vicces lenne már! Nem.
2018. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"nincsen semmilyen ismert hatása semmire"

Ez egyáltalán nem biztos.

Lehetséges, hogy átmegy köztük a gravitáció.

Ill. lehetséges az is, hogy a mi világunk 3-nál több dimenziós, és ezek hatnak is egymásra. Erről nemrég volt kísérlet.

2018. júl. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
#5 Igen, de ezek egyelőre csak találgatások, legfeljebb hipotézisek, de semmiféleképpen sem ismert hatások.
2018. júl. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen csak ilyen "találgatásokra", elméletekre vagyok kiváncsi, nem bizonyítékokra, tudom hogy az nincs :)
2018. júl. 15. 09:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a Multiverzum egyelőre csak egy elmélet, nincs szükség a keletkezése okának a kiderítésére! Először meg kell találni valamit, azután gondolkozni azon, hogyan is keletkezhetett.

A kvantumelméletek ide vezetnek, hogy feltételezik a párhuzamos univerzumokat, de ez csak még filozófia és nem tudomány.

Az én véleményem az, hogy egy ilyen multiverzumban szinte bármi megtörténhet, az ilyen dolgok, mint a fénysebesség, abszolút tér és az idő, tehát ezek a dolgok bármit csinálhatnak...

2018. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Én is gondolkodtam már ilyenen, hogy mit jelent az, ha átmegy a gravitáció, és föl vannak lapolva az univerzumok, tehát mindegyik csak pár mm-re a másiktól.

Na, akkor ugyanolyan nem lehet, mint mi, hiszen ha elmegy melletted egy bolygó, akkor kitépi a beledet... és úgy mellékesen széttépi a Földet is. Tehát, ha van mellettünk hozzánk hasonló világ, akkor ott mélyűr van, és 1 millió fényéven belül nincsen semmi. Különben már réges-régen kimértük volna. De még ez sem valószínű, hiszen a gravitáció pár milliárd év alatt szinkronizálta volna a világokat. De az sem valószínű, hogy pont mellettünk egy ugyanolyan világ, mint mi: tehát ugyanaz a naprendszer, kisbolygók, stb. Egy kicsit is komolyabb eltérést már ilyenkor ki tudnánk mérni. Konkrétan azt is, ha pl. egy ember a műszer mellett (a másik világban) más irányba sétálna, mint mi.

Na, az meg aztán teljesen valószínűtlen, hogy egy tükörvilág van mellettünk, ahol egészen pontosan az történik, ami nálunk. Ez meg a határozatlanság miatt nem lehet.


Tehát inkább az a valószínű, hogy ha van mellettünk világ, abban nincsen semmi, amire a gravitáció hatni tud. Nincs benne anyag, stb.

2018. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
72%

Bizonyíték híján ezernyi agyament hipotézist fel lehet állítani.

Persze jelenleg mindez csak haszontalan elmejáték.

Saját morfondírozásaimnak két eredménye volt eddig:


1. a sötét anyag lehet egy párhuzamos 3D-s univerzum gravitációs átszűrődése. Mivel nincsen 3+ térdimenziós fizikánk, az esetleges ilyen grav. átszűrődések mértéke, milyenségei még csak nem is tippelhetőek, tehát miért ne lehetne azonos a sötét anyag jellemzőivel?


2. a sötét energia az univerzumban jelen lévő tachionok hatása, melyeknek megfigyelésére semmilyen lehetőségünk nincs negatív grav. hatásukon kívül.

Mivel a sötét energia esetleges inhomogenitása nem ismert, tekinthetjük úgy, hogy a világegyetemünket homogén módon kitöltő tachionok hatását észleljük sötét energiaként.


Mindkettő lehet úgy jó mint hülyeség is.

Többet nem is érdemes időben belefektetni.

2018. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!